Elu5 - 10 viisi kuidas tuua oma ellu positiivseid muudatusiÜks kindel ja jääv asi siin elus on pidev muutus. Me ei suuda seda vältida ja mida rohkem kõike takistada püüame, seda keerukamaks oma elu teeme.

Muutusel on võim nii ehk naa mingis eluetapis järgi jõuda. See leiab su, esitab sulle väljakutse ja sunnib sind oma senist elu teisiti hindama.

Muutus jätab meid valiku ette, kus peame otsustama – kas midagi drastiliselt muuta või siis mitte? Siiski, alati on parem ise valida midagi muuta kui olla selleks sunnitud.

Me ei saa oma elus ära hoida ootamatuid sündmusi ja ebameeldivaid kriise. Ainuke asi, mida taolistes olukordades kontrollida saame ongi see, kuidas nendega toime tuleme ja neile vastame. Kas valime kannataja rolli või näeme hoopis kõike valgustusena ja võtame väljakutse vastu? See on meie vaba valiku jõud, mis võimaldab meil ellu positiivseid muutusi tuua.

Tegutsemine oma vaba valiku õiguse najal pakub rohkem võimalusi oma elu paremuse suunas muuta. Mida rohkem võimalusi muutusteks loome, seda täisväärtuslikumaks ja õnnelikumaks meie elu muutub. Toome allolevalt 10 viisi millega saad alustada juba kohe, et oma elu paremuse suunas liikuma panna. Alatiseks.

poiss ja tüdruk1. Leia tähendus

Võta aega selleks, et mõelda, mis on sulle elus oluline ja miks see seda on. Mis on see, mida tahad elus saavutada? Millised on sinu unistused? Mis teeb sind rõõmsaks?

Jah, vahel on elus olukordi, kus on raske oma soove näha ja midagi tahta. Sellistel hetkedel sõnasta lihtsalt küsimus ümber. Mitte, mida sina elult tahad, aga mida elu sinult võib tahta?

Need vastused annavad sulle eesmärgi, tähenduse ja kätte suuna kuidas edaspidi oma elu elada. Ilma tähenduseta kulutad terve ülejäänud aja ekseldes sihitult läbi oma elu ilma suuna, fookuse ja eesmärgita.

unistuste sein2. Tee endale unistuste sein

Kui olime lapsed, unistasime kogu aeg. Visualiseerisime muinasjutte ja kujutasime ette, kelleks kunagi hakkame, kui suureks kasvame. Uskusime, et kõik on võimalik. Täiskasvanuteks saades too võime siiralt unistada kuidagi kaob ja jääb tahaplaanile. Mis veelgi hullem, meile tundub, et unistuste täitumine on võimatu.

Unistuste sein (paberileht, ekraanipilt, märkmik jne) on hea moodus alustada uskumist uuesti. Oma unelmate iga päev nägemine ja meelde tuletamine äratab need jälle ellu. Kirja pandud sõnad või kleebitud pildid saavad reaalsuseks ja hakkame taas uskuma võimalusse, et unistused on saavutatavad.

plaani koostamine3. Koosta tegevuskava oma unistuste saavutamiseks

Kui juba tead, mis on sulle elus oluline ja milline sinu unistuste elu välja peaks nägema, siis on õige aeg koostada omale pikaajaline ja lühiajaline tegevuskava. Sellise tegevuskava järgimine aitab sul oma unistused ellu viia.

Ära unusta, et sinu unistused võivad muutuda. Ole nende kirja panemisel ja oma eesmärkide saavutamisel paindlik. Asjaolud elus muutuvad tihti ja ka sinu unistused peegeldavad neid muutusi. Pisiasjad ja väikesed sammud on need, mis toovad sinu ellu muutuse. Nii, et pane iga detail kirja!

kahetsus4. Lase kahetsustundel minna

Kahetsemine ei too kaasa muud, kui ainult hoiab sind elus tagasi. Asjad, mida kahetsed on osa sinu minevikust ja kui veedad aega mõeldes oma minevikule, kaotad praeguse hetke ning ka tuleviku. Sa ei saa enam muuta, mida siis tegid. Lase sel minna. Ainuke mida kontrollida saad on see, kuidas valid oma elu elada nüüd praegu ja ka tulevikus.

Kui tunned, et sul on raske millelgi mida kahetsed minna lasta, siis võta appi õhupallid. Puhu õhupallid täis ja kirjuta igale õhupallile asi, mida kahetsed. Siis lihtsalt lase õhupallist lahti ja lase sel minema lennelda. Kui õhupall taeva poole liigub, ütle tollele kahetusele lõplikult head aega ja soovi talle head teed. See on lihtne moodus, aga töötab hästi ja aitab sul negatiivsetest tunnetest, mis sind edasi liikumist takistavad – ära minna.

mägironimine5. Tee midagi, mis sind tõeliselt hirmutab

Kogu asja mõte on korra väljuda oma mugavustsoonist ja saada tagasi võim oma elu üle. Jah, see tundub algul ebameeldiv. Siiski, kui oled end kokku võtnud, kannatanud ära selle kuidas su süda taob ja põlved värisevad, siis see tunne, mis sind valdab peale enese ületamist on kirjeldamatu. Hirmutav asi ei pea tingimata olema langevarjuhüpe või muu ekstreemspordiala.

See võib olla ka midagi, millest peaksid kellegagi rääkima, aga ei julge? Mõni kiri, mille peaksid kirjutama? Mõni muu ebameeldiv toiming, mis on edasi lükkunud, sest sa ei suuda selle tegemise peale isegi mõelda? Taoliste asjade ära tegemine annab sulle tagasi võimu ja eneseusu.

Tee nimekiri asjadest, mida kardad teha või mis on oma ebameeldiva loomu tõttu tegemata jäänud. Planeeri kuidas neid teha ja lihtsalt tee ära. Ning ära lõpeta millegi tegemist lihtsalt seepärast, et see sind hirmutab. Vastasel juhul muutub sinu elu lihtsalt üheks suureks mugavustsooniks, kus puuduvad kogemused mida elu pakub ja kõik päevad on ühelaadsed.

iseseisev ja julge naine6. Hakka elama tasakaalustatud elu

Meie tervis ei jää selliseks nagu ta on kogu ajaks. See, et meie füüsiline, emotsionaalne ja hingeline seisund muutub vanemaks saades, on paratamatus.

Siiski, mida kontrollida saad, on see millega ja kuidas oma keha ning meelt toidad. Tasakaalus ja tervislik eluviis muudab sinu keha ja ka meeleolu. Hea toit ja treening on valikud ning ilma igasuguse kahtluseta aitavad need sinu ellu tuua positiivset meelestatust, õnnelikkust ja rahulolutunnet.

hirmutunne7. Tunnista oma hirme ja seisa neile vastu

Lihtne on oma hirme eirata ja loota, et need kaovad ühel päeval iseenesest. Kahjuks ei toimi see nii. Kui tahad oma elu muuta, pead õppima oma hirme ise kontrollima selleks, et need ei kontrolliks sind ega omaks võimu sinu üle.

Hirmud on ainult mõtted meie peas, mitte reaalsus. Siiski oleme hakanud neid nii tõsiselt võtma, et neist ongi saanud peaaegu reaalsus. Tihti nimetamegi mõnda hirmu lausa oma iseloomuomaduseks. Tegelikult on hirmud ainult need, mis takistavad meil oma elu täielikult elamast. Kui tunneme endid rahulolematutena ja ebatäielikena, siis ongi see märk sellest, et oleme lubanud oma hirmudel endi üle kontrolli haarata ja need ei lase meil elada oma elu täisväärtuslikult.

Kui tunnistad oma hirme ja õpid neid oma iseloomust eristama, võtad neilt võimu oma elu üle otsustada enda kätte tagasi.

keele näitamine8. Aktsepteeri ennast

Ainuke inimene, kes hakkab muutusi sinu ellu tooma oled sina ise! Et neid muutusi luua, pead ka ise endale meeldima. On aegu, kus pead taluma tõrjutust ja on inimesi, kelledele sa nii väga ei meeldi. Aga enda aktsepteerimine ja hoolimata kõigest enese armastamine aitavad sul edasi liikuda. Enda pidevalt maha tegemine viib seevastu ainult rahulolematu eluni, kus puudub igasugune rõõm.

Leia sisemine julgus, armasta ennast ja tee midagi hullumeelset. Jällegi, see ei pea olema mõni suur asi. Kas või mine peegli ette ja näita keelt sellele totakale endale, kes sinust ei hooli. Ja tee pikk pai või saada õhusuudlus sellele, kes sind armastab ja sulle jõudu annab. Kui keegi seda nägi, siis ära muretse sellepärast mida keegi sinust mõtleb või kas nii on kombekas ja õige teha. Kui see tundub õige sinu südames, siis käitu vastavalt oma südame häälele ja loo endale see elu millist elada tahad.

meri ja teokarbid9. Ela hetkes

Kulunud väljend, aga see on üldlevinud ettekujutus, et muru on mujal rohelisem. Ning tihti, kui sinna mujale satutakse, avastatakse, et see polegi nii ja muru on täpselt samasugune. Motivatsioon oma elu muuta tuleb soovist olla õnnelik. Oleme tihti nii hõivatud oma püüdlusega õnnelik olla, et unustame praeguses hetkes elamise.

Õnnest saab meie peas midagi, mis juhtub ehk ainult kunagi tulevikus. Ja miskipärast välistame, et võiksime õnnelikult meelestatud olla siin ja praegu. Praeguses hetkes kipume mõtlema ainult lahendamist vajavatele probleemidele ja eluga rahulolematusele ning kaotame niiviisi ilusad hetked mis juhtuvad just nüüd. Mõtle näiteks nii – kui peakski juhtuma, et õnn tuleb sinu õuele alles viie, kümne või kahekümne aasta pärast, kas siis oled nõus senikaua kannatama? Ja raisku laskma ning end halvasti tundma kõik need vahepealsed aastad? Aga mis siis, kui neid on 50?

sõbraga rannasRannas teki peal koos sõbra või elukaaslasega istumine on õnnelik hetk. Kui sul pole selleks võimalust ega aega, siis täpselt niisamuti on seda õnnetunnet võimalik saavutada tehes oma igapäevast tööd või mis iganes muud toimingut. Kui sinu töö on sulle ebameeldiv, aga siiski pead seda tegema, siis miks kiusata end veelgi enam ja oma tööd vihata? Keera oma peas asjad tagurpidi ja tunne rõõmu oma töö nii hästi tegemisest kui oskad! Proovi vähemalt üks minut!

Igapäevane hetke väärtustamine ja tänulikkuse näitamine ongi õnne kogemine hetkes.

Selles hetkes elamine seisnebki ja nendest hetkedest saabki sinu elu – ära lase neid hetki mööda, kuna oled liiga ametis oma tuleviku õnne taga ajamisega.

raamatu lugemine10. Koge rõõmu õppimisest

Iga kord kui õpid midagi uut, saad uusi teadmisi. Need omakorda annavad enesekindlust, aitavad olla paindlikumad ja uute olukordadega paremini toime tulla. Niisamuti annab senitundmatuga tutvumine sulle tagasi kontrolli oma elu üle.

Õppimine ei tähendagi alati kooli tagasi minemist. See võib jällegi olla midagi väikest, mida sa pole senini kogenud ega teadnud. Õpi selgeks mõni tants, mõni võõrkeel, õpi maalima või mõnda toitu tegema. Mida iganes! Usu, see aitab!

randSul on vaja teha valik, kas midagi muuta ja kui, siis millises suunas asjad liikuma panna. Mitte kellelgi pole õigust ega võimu sind takistada. Jah, erinevaid meetodeid ja õpetusi kuidas õnnelik olla, kuidas seda, teist või kolmandat teha on palju. Ka sõbrad ja tuttavad on lahked oma tarkusi jagama. Mis kõik on muidugi mõista alati väga tervitatav, annab juurde uusi teadmisi ja aitab asju näha erinevas valguses.

Siiski, kogu see info üleküllus võib vahel nö lained pea kohal kokku lüüa ja segadust tekitada. Ja selles müras on kerge ise ära kaduda. Mis on nüüd see õige? Mida peaksin uskuma ja edasi tegema? Kuidas ennast päästa?

Ecosh Life_httpsecosh.eetoodemagneesium-glutsinaatTegelikult selle oma tee ja ainuõige viisi õnneni peab igaüks ise enda jaoks avastama. Kogu info, mis mujalt tuleb on ainult õnne võtmete ja positiivsete muutuste asukoha kaart.

Alati kui kahtled või segaduses oled, tule tagasi punkt 1. juurde. Mida sina elult tahad? Mis sind õnnelikuks teeb? Mis on see üks asi, mida saad täna enda ja ainult enda jaoks teha, mis sind rõõmsaks teeks?

Või mis on see üks asi, mida elu sinult täna tahta võib?

Elu5- Maria-Helena Loik

Loo inspiratsioon: Lifehack.org

Pildid: Pixabay.com, Pexels.com

 

KOMMENTEERI