Kiirel armumisel ja hetkelisel veetlusel võib olla mitmeid põhjuseid, mis ei sõltu otseselt teise inimese käitumisest ega iseloomust. Loomariigis on määravaks feromoonid ja arvatakse, et nendel bioaktiivsetel ainetel on roll ka inimeste vahelise nö keemia tekkimisel. Siiski, kellegi pikaajalise ja jäägitu tähelepanu köitmine nõuab mõistusega tegutsemist.

Armastuse loomine on pikaajaline protsess ja armastuse hoidmine – eluaegne igapäevane töö.

Hea uudis on see, et mehe südame võitmine ei ole midagi üle jõu käivat, kui tead, kuidas seda teha ja kui sul on selleks piisavalt tahet, järjekindlust, võimalust ja aega. Põhiline on aru saada, et niisamuti nagu naine, vajab ka mees tähelepanu, mõistmist, piisavas koguses huumorit, ilusaid asju ja hoolitsust.

Allolevalt toomegi sinuni mõned soovitused, mis kehtivad nii siis, kui soovid kellegi südant võita, kui ka siis, kui oled juba suhtes ja soovid suhtesse “seda tunnet” tagasi tuua.

1. Räägi talle saladus. Avalda mõni oma ebapopulaarne arvamus või tunnista üles midagi oma minevikust. Midagi sellist, mida sa igaühega ei jagaks. Kui paljastad isikliku mõtte, tobeda teo või mõne kihi oma sügavamatest hingesoppidest, ükskõik kui jahmatava, ebameeldiva või sinu jaoks tähtsusetuna näiva  – demonstreerid sellega usaldust. Usaldus tekitab omakorda lähedust. Seega, kui suudad oma julguse kokku võtta ja olla vastastikuse usalduse tekkimisel teenäitajaks, paned aluse tugeva suhte vundamendi loomisele.

2. Oska kuulata. Kõik me soovime, et meid kuulataks ja on meeldiv, kui teine inimene meie vastu huvi üles näitab. Olles jutuhoos, proovi vahel ise vähem rääkida ja ilmutada huvi ka tema tegemiste vastu. Seda ka siis, kui ta räägib millestki, mida sina ei mõista. Seda enam on sul põhjust tema jutu kohta siirast huvi üles näidata ja küsimusi esitada. Sa isegi ei aima, kui tähtis see teise jaoks tegelikult olla võib.

3. Ole emotsionaalselt küps, aga siiski vahel haavatav. Ära karda nutta mõne kurva filmi ajal, tunnistada, et sul oli kohutav päev või, et oled ilma igasuguse näiva põhjuseta tusases tujus. Igas inimese siiras emotsioonis on mingi ilu, niisamuti nagu on ilu ka inimeses, kes on piisavalt julge, et lasta oma emotsioonidel teise ees välja paista.

Siiski, siit läheb kuskilt ka piir. Kui lased oma tunnetel pidevalt ja üle võlli kontrolli alt väljuda, on see mehe jaoks hoiatav märk. Ta eelistab enda kõrvale emotsionaalselt küpset ja stabiilset naist, kelle peale kindel olla. Üks olulisemaid omadusi, mida mees hindab, on naise toimetulek enda emotsioonidega. Kui naine suudab enda tundeid rahulikult ja mõistlikult väljendada, pälvib ta austuse ka partneri silmis ja mehele tundub, et sellise naisega on võimalik olla ka pikaajalises suhtes.

4. Julgusta ka teda haavatav olema. Küsi vahest, mida ta tegelikult tunneb ja mõne asja kohta tegelikult arvab. Käitu nagu see oleks nagu iga teinegi tavaline vestlus ja mis iganes ta ütleb, ära halvusta ega anna sellele hinnanguid. Ära karda olla uudishimulik, aga ole siiski ettevaatlik ja taju piire. Nii muutute lähedasemaks üha sügavamal tasandil. Varsti oled tema jaoks igapäevane usaldusisik, kellega ta saab oma tõelisi tundeid ja mõtteid jagada ning see on juba väärtus omaette.

5. Ole vahest imelik ja lapsik. Ära ole alati igas olukorras liiga formaalne, mõistlik ja nö hea käitumisega. Vastupidi, julge vahel olla enda kõige imelikum, lapsikum ja nö totakam versioon. Tantsi spontaanselt, laula ajuvaba lauluviisi mille just sama hetk välja mõtlesid või seleta oma kõige arulagedama hobi, harjumuse või ebaloogilisema unistuse tagamaid. Iga mees, kes on su aega väärt oskab pigem tunnustada ja imetleda sinu julgust, individuaalsust ja enesekindlust, kui sel end hirmutada lasta.

6. Julgusta ka teda imelik olema. Loo soe ja avatud õhkkond, kus ka tema tunneb end piisavalt mugavalt ja vabalt selleks, et imelik olla. Nii ei ole ta pidevalt surve all olla tugev ja macho`lik mees. Usu, ta on tänulik, et on leidnud naise, kelle juuresolekul vahel ka pingevabalt tema ise olla.

7. Aja ta naerma. Räägi mõni rumal nali või tee kasvõi ise ennast lolliks. Tee mida iganes vaja! Naer on heade mälestuste vundament ja paneb teise inimese end koheselt hästi tundma. Kui suudad meest regulaarselt naerma ajada, süveneb temas arusaam, et ta on sinu näol leidnud ühe tähtsa koostisosa, mis puudutab nö õnneliku elu retsepti.

8. Aita tal maha tõmmata midagi tema „vaja ära teha“ nimekirjast. Paljudel meist on nö „to do“ ehk “vaja ära teha” nimekirjad, kus kirjas rida ülesandeid, mida lisaks tööle või koolile on vaja ära teha. Ja mõne koduse toimetuse või tüütu asjaajamise teise eest ära tegemine on parim kink, mida teisele teha saab. Mitte miski ei ütle „armastan sind“ selgemalt, kui kergendada kellegi igapäevaelu mõne pisitoimetuse võrra. Vii tema riided keemilisse puhastusse, tõsta nõud nõudepesumasinast välja või jaluta tema koeraga. Lihtsalt seeepärast, et tema ei peaks.

9. Valmista talle sööki. Esiteks, vana ütlus, et tee mehe südameni käib läbi kõhu, on tõesti tõsi. Teiseks, meestele meeldib süüa ja kolmandaks – toidu tegemine võib olla äärmiselt intiimne tegevus. Kellegi toidulaua eest hoolitsemine, on hoolitseminetema esmaste inimlike vajaduste eest. See nõuab tööd ja põhjalikku läbimõtlemist.

Ja kui koostad menüü piisavalt targasti ehk teed tema lemmiksööki muutmata seda oma äranägemise järgi tervislikumaks või muul moel paremaks, näitad sellega, et oled valmis tema isiklikud maitseeelistused enda omadest ettepoole seadma.

10. Tee ruumi tema sõpradele. On tähtis tundma õppida oma väljavalitu sõpru. Näitavad ju nad paljutki ka sinu teise poole kohta. Küsi vahel tema jaoks oluliste inimeste käekäigu kohta ja paku võimalusel välja mõte korraldada ühiseid koosviibimisi. Nii on sul on võimalus talle ja tema sõpradele head muljet jätta.

Pea meeles, ära kindlasti halvusta tema sõpru! Isegi kui seda väga tahaksid ja isegi, kui nad on sinu meelest nö viimased paadialused. Need inimesed on talle mingil põhjusel lähedaseks saanud, aga kui nende suhtes pahameelt üles näitad, jääb talle mulje, et ta peab sõprade ja sinu vahel valima. Usu, see olukord hirmutab igat meest. Pealegi jääb sõpradega lävimine igas pikemas suhtes üha harvemaks ja paljude inimestega viib elutee nii ehk naa lahku. Lihtsalt anna aega ja näita, et sinuga on lõbusam.

Ecosh.ee_C_Vitamiin_Kibuvitsaga11. Tee ruumi ka tema perele. On oluline olla oma väljavalitu vanemate ja sugulastega viisakas, aga seal on ka palju muud. Tee endale ülesandeks kirjutada üles tema pereliikmete sünnipäevad. Nii saad neile õigel päeval õnne soovida ja tuletada seda ka oma teisele poolele meelde. Aita tal välja mõelda kuidas sisustada külla tulevate sugulaste päeva ja mida neile õhtusöögiks pakkuda. Mida parema mulje jätad tema sugulaste silmis, seda suurem on tõenäosus, et tema pere teie liitu toetab.

12. Kingi talle midagi ilma mitte mingi põhjuseta. Mõni spontaanselt tehtud väike kingitus on vast erilisemgi kui suur ja kallis kingitus mõneks tähtpäevaks. Kingituse tegemist ilma igasuguse põhjuseta saab tõlgendada ainult siira headusena. See näitab, et oled hea ja hoolid teisest iga päev, mitte ainult erilistel ja tähtsatel hetkedel, kus kingituse tegemine on kohustuslik. Meeldiv üllatus tekitab alati siirast positiivset emotsiooni.

13. Muuda millegi suhtes tema meelt. Meil kõigil on oma arvamus nii poliitika, muusika, filmide kui ka paljude teiste asjade suhtes. Kui suudad mehele midagi, mille suhtes ta on seni skeptiline olnud teises valguses näidata ja panna ta oma senist arvamust muutma, siis avaldad sellega suurt muljet. Niimoodi seostab ta oma uut mõtteviisi just sinuga ja imetleb sind, et viisid ta rajale, mida ta poleks ilma sinuta avastanud.    

14. Vaata talle rääkides silma. Teisele silma vaatamine annab esmase märgu jäägitust tähelepanust. See näitab, et hoolid ja tunned tema vastu huvi. Lisaks suurendab silmside kahe inimese vahelist intiimsust. Teadlaste sõnul hoiavad armunud omavahel vesteldes silmsidet lausa 75% protsenti ajast.

15. Tunnusta ja kiida teda. See hellitab ta kõrvu ja tekitab temas tunde, et oled tema üle uhke. Et tema tegu on märgatud. Seega, kui ta teeb midagi, mis on sinu jaoks meeldiv, väljenda oma tänulikkust ja heakskiitu. See julgustab sama tegu kordama. Väidetavalt sõnas ühe küsitluse käigus 48 protsenti lahutanud inimestest, et tundsid suhtes puudust partneri kiitusest.

16. Naerata. Naeratamine näitab, et oled rõõmsameelne ja õnnelik inimene ning teistele meeldib õnnelike persoonide lähedus. Lisaks, kauni ja siira naeratusega naisterahvas paneb mehe südame alati kiiremini põksuma.

17. Puuduta teda. Füüsiline puudutus suurendab ekspertide hinnangul rahuolu suhtes. See aitab kaasa mugavustunde ja intiimsuse tekkimisele.

18. Ole mänguline ja aktiivne. Meestele meeldivad aktiivsed, mängulised, virgad ja tegusad naised. Ainult jutuga on mehe südant raske võita ja tal ei pruugi «seda õiget tunnet» vaid sinu sõnade pärast tekkida. Tema jaoks muutud lähedasemaks ja ligitõmbavamaks läbi ühiste tegevuste ja koos loodud mälestuste. Kui te ühiselt mõnda spordiala ei valda, minge lihtsalt jalutama, mängige sulgpalli või kaarte.

Tehke koos mida iganes lahedat ja mängulist, kus on ka väike võistlusmoment sees. Ja ära häbene oma võidujanu pärast, see on kindel viis suurendada tema huvi sinu vastu.

19. Ole iseseisev ja julge. Ühele tegusale mehele meeldib naine, kel on lisaks suhtes olemisele ja pere loomisele ka omad eesmärgid ning, kes saab endaga ise hakkama. Naine, kes teab, mida ta elult tahab ning selle poole püüdleb, mõjub pigem seksika kui hirmutavana. Iseseisvus ja edukus head meest ei kohuta. Seega, ära muutu temast sõltuvaks ega loobu ainult tema nimel oma isiklikest hobidest, huvidest, kohustustest ja sõpradest.

Ära karda seista oma arvamuste ja vajadusel ka nõrgemate eest, see näitab, et kuigi oled enesekindel, oled siiski ka heasüdamlik ja abivalmis. Enesekindlus ei tähenda enesekesksust ja sisemiselt ilusad inimesed on need, kes oskavad vajadusel abikäe ulatada. Nii teab ka mees, et saab oma väljavalitut usaldada ja temale igas olukorras loota.

Siiski, kogu enesekindluse ja tubliduse juures – jää ikkagi naiseks. Kui on vaja midagi raskemat tõsta või muud mehisemat teha, palu tema abi.

20. Ole kirglik ja rõõmsameelne. Üks põhjuseid, miks püsisuhet luua kardetakse on hirm teadmise ees, et pikaajalises suhtes kaovad kirg, sädemed ja nö fun ehk lõbu. Tee ja ütle algusest peale asju, mis suhtesse nalja ja spontaansust lisavad. Naine, kes oskab lõõgastuda ja elust rõõmu tunda on ahvatlev. Nii tekib mehel tunne, et sellise naisega saab ka edasine elu olema täis rõõmu ja kirglikkust.

Kui lähete tema valikul tegema näiteks midagi, mis sulle loomuomane ei ole (näiteks ATV või mootorrattaga sõitma), siis ära pirtsuta. Tee mäng kaasa ja naudi seda niipalju kui võimalik. Uutele kogemustele avatud olemine näitab kirglikkust elu vastu, sellest võib eeldada, et oled kirglik ka mujal.

21. Ära pirtsuta söögiga. Hea isuga korpulentsem naine, kes iga väikese liigse kalori pärast ei muretse, on kordades seksikam kui ideaalse figuuriga salatit nokkiv naisterahvas. Hea isu, uutele maitsetele avatud olemine ja oskus toitu nautida, näitavad samuti kirglikkust elu vastu. Liigsete kalorite pärast muretsemine seevastu näitab ainult ebakindlust oma keha suhtes.

22. Oska midagi tõeliselt hästi. Vähe sellest, et mõne oskuse omandamine ja millegi tõeliselt hästi valdamine tõstab su enda enesehinnangut, tõstab see ka teiste lugupidamist ja austust sinu vastu. Kui tahad, et sinust lugu peetaks, pead selle oma tegudega välja teenima. Vali endale mõni jõukohane ja meeldiv asi mida õppida või täienda mõnda olemasolevat oskust. Õpi ära mõni võõrkeel, mängima mõnd pilli, mõnd toitu ülimalt hästi valmistama, õpi kas või tiritamme tegema või silda viskama. 

23. Hoolitse enda eest. Fakt on see, et meestele meeldivad ilusad naised. Siiski, ilusa all ei pea mehed silmas ainult modelle ja misse, vaid just hoolitsetud naisi. Neid, kelledel on sirge rüht, maitsekas meik, viisakas maniküür, puhtad juuksed, puhas nahk ja õigesti valitud riided.

Enda eest hoolitsemine ei tähenda igapäevast paksu meigikihti, piinliku korralikkusega sätitud soengut ja kontsakingi. Vastupidi, enda eest hoolitsed kõige paremini kui pühendad oma kehale nö väärt aega. Tee trenni, külasta spa`d, käi kosmeetiku juures, õpi enda figuuriga sobivaid riideid kandma, ole puhas ja lõhna hästi. Nii on vähese ripsmetušši ja huuleläike lisamine ainukesed tegevused, mida enne väljaminekut peegli ees tegema pead. See näitab, et hoolitsed enda eest tõeliselt ja sisuliselt, suudad end distsiplineerida ja millegi nimel vaeva näha.

Mis kõige tähtsam, enda ees hoolisemine ja kenasti riides käimine tõstavad su enesehinnangut ja panevad sind ennast hästi tundma. See kiirgab ka väljapoole ja enesekindla inimese peal jääb silm pidama.

24. Ära proovi sisustada kogu tema aega ja igat päeva ühise olemise ja ühiste tegevustega. Niimoodi ta tajub justkui oleks ta puuris ja peaks ennast suhte nimel ohverdama. Niisamuti pole mõtet uurida iga sekundi kohta tema päevakavas. See tundub meeleheitliku klammerdumise ja piiramisena. Pigem ära ole sinagi alati kättesaadav ja jäta talle see rõõm, kus ta saab end jahimehena tunda ja raskesti kättesaadava saagi nimel vaeva näha. Tunneme ju kõik rohkem rõõmu millegi üle, mille saamiseks oleme pidanud keskmisest rohkem pingutama.

25. Ära targuta ja ära kamanda. Kui mees teeb midagi valesti peale seda, kui oled talle öelnud, et ta nii ei teeks – on kõige rumalam öelda „ma ju ütlesin, et ära tee nii“. Usu, ta mäletab sinu sõnu hästi ja teab, et sul oli õigus. Pea meeles, et tarkus ei tähenda targutamist! Enda avalikult mehest targemaks tegemine ja tema alandamine on mehe enesehinnangule ja rahuldustpakkuvale suhtele kindlad kirstunaelad. Pigem ole sellistes olukordades suuremeelne, hoia suu kinni ja sinu suhe tänab sind.

26. Jää alkoholi tarbides mõõdukaks. Maani lakku täis naine on eemaletõukav. Ja punkt.

Elu5- Maria – Helena Loik

Allikad: Thoughtcatalog.com, Sõbranna.Postimees.ee, Buduaar.Tv3.ee, Sheknows.com

KOMMENTEERI