Kas oled üks paljudest, kellel on raskusi magamajäämisega? Kui JAH, siis loe sellest lihtsast meetodist, mis võiks olla just sulle parim lahendus. Proovi 4-7-8 hingamistehnikat, mis aitab uinuda kõigest 60 sekundiga.

Kõneall oleva meetodi töötas välja Harvadri ülikoolist dr. Andrew Weil. See hingamismeetod koosneb kolmest hingamistsüklist: sissehingamine, hinge kinnihoidmine ja väljahingamine.

Meetodi tõhusus on tingutud sellest, et see võimaldab täita kopsud  paremini hapnikuga ning rahustab kiirelt ka meelt.

Tänu stressirohkele elustiilile, on paljudel inimestel raske jääda magama. Eksperdid selgitavad, et selle põhjuseks on vale toitumine, ekraanide jälgimine enne magamaninekut ja stress. Paljudel on väga raske lülitada välja oma aju, et anda sellele puhkust magamise ajaks.

Meetod 4, 7 ja 8!

Tõhus meetod, mis töötati välja wellness praktiku dr. Andrew Weili poolt Harvardi ülikoolist. Dr Weil uuris meditasioonipraktikaid ja hingamismeetodeid ning kuidas neid saaks kasutada võitluses stressiga. Praktiliselt on see väga lihtne. Esimene etapp: hinga läbi nina 4 sekundit sisse, seejärel hoia hinge 7 sekundit kinni ning kolmandas etapis hinga suu kaudu 8 sekundit välja.
See meetod aeglustab südametööd ja samal ajal vabastab kemikaale, mis rahustavad Sind.

Alguses võid tunda ennast ebamugavalt, sest pole sellise hingamisega harjunud, kuid mõne aja muutudes muutub see mugavamaks ja südamelöögid aeglustuvad.

Effektiivsemaks teeb antud praktika, kui viia oma tähelepanu õhu voolu ja teekonna liikumise jälgimisele. Hoides tähelepanu sellel, kuidas õhk liigub ninasõõrmetest sisse, jõuab mööda hingetoru kopsudesse, täites need. Seejäerel lugeda seitsmeni ja hoida hinge kinni ning tunnetada, mis samal hetkel kehas toimub ning seejärel jälgida taas õhu voolu, mis hakkab vaikselt suu kaudu välja voolama. See lihtne ja tõhus hingamispraktika toob mõtted päevateemadelt keha juurde ja meel rahuneb ning Sa uinud.

Proovi järgi ja anna ka meile teada selle meetodi tõhususest, kommenteerides artiklit.

 

JAGA
Järgmine artikkelMediteerimise imeline kasu

KOMMENTEERI