Elu5-Valude ja haiguste metafüüsilised tähendused2Oled vast kõikvõimalikke üldiseid väiksemaid vaevusi ja valusid pidanud siiani vaid paratamatuks osaks elust? Aga mis siis, kui teaksid, et nendel valudel ja vaevustel on metafüüsiline tähendus?

Nooruses on valud tavaliselt mingite vigastuste ilmselged kõrvalmõjud ja neile ei anta metafüüsilist tähendust. Kuigi jah, mõnikord võib valu olla ka millegi hullema signaaliks ja visiit arsti juurde annab teada, mis see on. Aga, kui saad vanemaks, ilmnevad paljudel meist imelikud, arusaamatud ja senitundmatud vaevused ning lõpuks ei suuda enam arstki diagnoosida kõike, mis neid vaevusi põhjustada võib. Seda seepärast, et mitmeid valu põhjuseid ongi ainult füüsilist keha vaadates raske mõista ja neile ravi leida. Valudel ja vaevustel võivad olla hoopis metafüüsilised põhjused.

Emotsioonide kulmineerimine

Mõtle sellele nii – aastate jooksul kogume sündmusi, traumasid, armastust, kaotusi ja südamevalu. Kui elu viskab meile vahel ette ühe negatiivse asja teise järel, siis kõik need tunded kogunevad meie sisse. Sest ausalt öeldes, taolisi tugevaid emotsioone ongi raske täiesti korralikult ja lõplikult välja ravida. Mitte, et midagi parandada ei saaks – ikka saab, aga kõik nõuab treeningut ja enda vastu sügaval tasandil väga aus olemist.

Seega, on üsna palju inimesi, kes tänu elu raskustele ja kohati ka tänu inimesele omase esialgse kaitsemehhanismi – loovad endile vaimseid blokeeringuid ehk ummistusi ja ladustavad andestamata asju ja unustamata valusid. Arva, mis juhtub nende kibedate ja taltsutamata emotsioonidega? Nad muutuvad füüsilisteks ilminguteks. Sellepärast ongi nii tähtis mõista valude metafüüsilisi tähendusi. Need on tugevad signaalid, et leiaksime lõpuks vajaduse enda sisse vaadata ja haavad sügaval sisemuses parandada.

Võilille juure ekstrakt

Võilille juure ekstrakt

organismi puhastamine negatiivsest energiastmaksa toniseeriminepõletiku ravimao ja seedenäärmete tegevuse ergutamine

Eesti Rahvameditsiinis on võilille nimetatud elu eliksiiriks, kuna puhastab organismi jääkainetest ja negatiivsetest energiatest. Oma puhastava toime tõttu nimetatakse võilille veel verepuhastajaks, maksakorrastajaks ja väsimuse kõrvaldajaks.

Metafüüsilised ilmingud, mida peaksid teadma

Mis puudutab valu ja haigusi, siis arvestama peab kahe põhilise asjaga. Kui valu võib olla ajutine blokeering või emotsionaalne manifestatsioon, siis haigus võib olla vaimse probleemi pikaajalisem tulemus ja sellel võib olla sügavam metafüüsiline tähendus. Siin on mõned näited mõlemast.

Aju, kolju ja nägu

Peavalud, migreenid ja muud probleemid

Kõigepealt, peavalud on tavalised ja neil on tõepoolest füüsilised põhjused. Kuid kuigi peavalu diagnoositakse tavaliselt pingest või stressist, võib see ka peegeldada vaimseid probleeme, mis on seotud nende stressorite põhjustega.

Migreenid tulenevad enesekriitikast, suutmatusest saavutada tingimusteta armastust ja inimeste eemale tõrjumisest. See on väga mõistlik, kui arvestada, et aju on juhtimiskeskus ja kõik need emotsioonide ja mõtete võitlused on osakesed ülemõtlemisest ja proovimisest teistega sidet leida. Füüsiliselt on peavalu põhjustatud stressist, valest toitumisest tekitatud käitumismustritest ja allergiatest, mida võib vaimsetel aspektidel täheldada nii, et ei suudeta eelpool mainitud probleemidega elus toime tulla.

Aga kuidas leevendada peavalu põhjusi pikemaajaliselt ja ilma ravimiteta? Meditatsioon rahustab keha ja vaigistab samal ajal mõtlemisprotsesse, mis võivad põhjustada või halvendada peavalu. Harjuta meditatsiooni, joogat ja muid rahustavaid meetodeid selleks, et peavalu jõud sinu üle muutuks tasasemaks. Samal põhjusel teeb ka magamine peavaluga imet. See sulgeb ajutiselt need üliaktiivsed mõtted.

Elu5-Valude ja haiguste metafüüsilised tähendused-peavalud-migreenKõrvad, silmad, nina ja suu

Meeled ja meelte sensoorne ülekoormus (kõrvainfektsioon, siinuse probleemid jne)

Loomulikult on olemas sensoorsete probleemide, nagu külmetushaiguste ja allergiate füüsilised põhjused, kuid on ka suurem ja aktuaalsem põhjus. Siinus-infektsioonidel, kõrvainfektsioonidel ja muudel kõrva, nina, silmade ja kurgu ärritustel on üllatav metafüüsiline tähendus. See puudutab tõkkeid, mis võivadki tõepoolest põhjustada neid nakkusi ja veel teisigi probleeme, nagu näiteks silmade ja nina kuivus.

Nendes valdkondades esinevad haigused omavad üht ühist asja – meelte ülitundlikkust. Paljud inimesed kogevad kõrgentatud kuulmis-, nägemis-, lõhna ja maitsetundlikkust, kui on sõnumeid, mis üritavad neile laiemast maailmast kohale jõuda. Aga blokeeringud nendes meeltes hoiavad tõket ees ja need sõnumid ei jõua kohale. Mõnikord on see uskmatuse tõttu ja mõnikord kogenematusest, kuidas nende sõnumitega toime tulla.

See tähendab tavaliselt seda, et oled mingite asjade suhtes äärmiselt tundlik ja lihtsalt ei suuda info nii suurt sissevoolu töödelda. Lahendus on leida võimalusi sellise suuremahulise infotöötluse oskuse väljaarendamiseks. Veendu, et sul oleks piisavalt palju vaikset isiklikku ruumi ja aega, et rahus olla ja neid tõkkeid hajutada.

Elu5-Valude ja haiguste metafüüsilised tähendused-kurgu-kõrva-ja-ninahaigusedÕlad

Pingul lihased või lihaste vaevused

Õlad on sümboolsed vastutuse kandjad. Jah, õlgadel võib olla füüsilisi probleeme nagu pingelised lihased, luumurrud ja isegi haiged kohad, kuid millelgi ei ole õlgade vaevuste korral suuremat tähendust kui metafüüsilistel aspektidel. Nagu varem öeldud, peavad õlad kandma “kogu maailma raskust”, mis tähendab, et iga stressi põhjustaja ja vaimne takistaja sinu meeltes kipub üle kanduma sinu õla- ja kaelapiirkonda, kus see väljendub valu või tervisehäiretena. Need vaimsed takistused hõlmavad endas liiga suure vastutuse võtmist, raskusi otsuste langetamisel ja vale suunda elus. Tihtipeale teame, et me ei pruugi olla päris õigel teel, aga siiski jätkame juba toodud ohvrite tõttu. Kuigi võid suunata teadmise sellest valest suunast oma meeltes tahaplaanile, jätkab sinu keha negatiivsel moel reageerimist senikaua, kuni leiad oma tõelise eesmärgi ja kergendad oma koormat.

Elu5-Valude ja haiguste metafüüsilised tähendused-kaela ja õlavaluKäed ja sõrmed

Kõik käte ja sõrmedega seotud valud ja vaevused

Meie käed teevad igapäevaselt jõupingutusi, olenemata sellest, kas tegemist on töö või mänguga. Nad võivad olla õnnetuste tõttu haavatud, paistes või isegi kaotatud. Kuid seal on sügavam tähendus. Metafüüsiline tähendus selle taga, mis võib sinu käte ja sõrmedega valesti olla, pöörleb ümber rahulolematuse.

Ükskõik, mis valdkonda sinu töö hõlmab, käed ja sõrmed reageerivad kas positiivselt või negatiivselt. Võibolla on see sellepärast, et sul tekib ületöötamise tõttu paistetus või võibolla tähendab see, et sa pole teinud enda jaoks õiget karjäärivalikut. Sa võid kogeda ka mõlemat probleemipõhjustajat samaaegselt.

Lihtne lahendus sellele oleks analüüsida oma töökoha valikut ja olla enda vastu aus. Kas soovid sama tööd jätkata? Kas sinu jaoks on ehk kuskil veel midagi rohkem rahuldustpakkuvamat? Kui sa ei suuda selgelt ja kõvahäälselt välja öelda, et armastad oma tööd või karjääri, siis võibolla on aeg seda muuta. See ei pruugi parandada mitte ainult sinu rahalist seisundit, vaid võib parandada ka sinu parimaid töövahendeid – käsi ja sõrmi.

Elu5-Valude ja haiguste metafüüsilised tähendused-käe ja sõrmede valuSiseorganid

Lisateabe saamiseks, mis on seotud siseorganite valulikkuse ja vaevuste metafüüsilise tähendusega, vaata allolevat nimekirja kõige sagedasemate siseelundite probleemidega ja seda, mida see metafüüsiliselt tähistab.

  • Kopsud (infektsioonid, astma, haigused): üleküllus, ülerahvastatus, võimetus olla sina ise.
  • Reproduktiivorganid (haigus, vaevused): võimetus luua ja olla loominguline.
  • Kõhuvalu (iiveldus, isutus, haavandid): ambitsioonide kaotus, ebakindlus ja ärevus.
  • Kardiovaskulaarsüsteem (südameatakk, südamehaigused): pühendumuse puudus, abielurikkumine, depressioon.
  • Maks (põletik, haigus): tasakaalutus hinges või vaimuses, süütunne, häbitunne.
  • Seedetrakt (kõhukinnisus või kõhulahtisus): stress, võimetus asjadel minna lasta.

elu5-siseorganid-valude-metafüüsilised-põhjusedFookus

Tegelikkuses, kui pöörad tähelepanu sellele, kuidas iga organ oma valdkonnas toimib, siis on arvatust lihtsam mõista, mis rolli need metafüüsilises tähenduses mängivad. Mitmete kehaosadega on seotud veel palju teisigi valusid ja vaevusi ja ülal on ära toodud vaid mõned näited. Eesmärk on õppida haigustest paranema ja vabastama endas asju, mis põhjustavad füüsilisi ummistusi.

Seda tehes hakkad nägema oma vaimse ja füüsilise tervise olulist paranemist. Lõppude lõpuks on meie keha ja vaim ühenduses ning nad moodustavad kokku imelise masina, mis suudab teostada kõige hämmastavamaid asju. Ole enda üle uhke, hoolitse enda eest ja armasta ennast!

Elu5 – Maria-Helena Loik

Algne artikkel: Learning-mind.com

Fotod: Bilder.t-online.de, Guelphrehab.com, S.w-x.co, I.ytimg.com

 

KOMMENTEERI