Elu5_10 soovitust, mis aitavad sul põsekoopapõletikust jagu saada ilma antibiootikumideta2Kevad ja soe päike ei ole küll enam mägede taga, kuid paistab, et külmad ja heitlikud ilmad kestavad see aasta veel mõnda aega. Kahju, sest meie organism on pimedast talveajast niigi kurnatud ja vajaks turgutust juba praegu. Seetõttu oleme ka viirustele vastuvõtlikumad, need kipuvad meid kauem kimbutama või siis lausa tüsistusi tekitama.

Nohu ei pruugi jääda enam lihtsalt “nohuks” – ja selle sõna ning haiguse tähendus muutuvad inimese jaoks, kes on põdenud põsekoopapõletikku.

Põsekoopapõletikuks võib iga “lihtsalt nohu” kujuneda erinevatel põhjustel ja ka raviviise on mitmeid. Niisama oodates see haigus üle ei lähe.

Siinkohal tahamegi sinuga jagada ühte reaalselt toimivat retsepti, kuidas ennast ilma antibiootikumideta põsekoopapõletikust terveks ravida.

Ecosh.ee_C_Vitamiin_KibuvitsagaKategooriliselt ja pimesi antibiootikumide vastu olla pole mõtet, sest on olukordi kus ainult need aidata saavadki. Samas ei ole ka mõistlik toda hävitavat kuuri liiga kergekäeliselt iga külmetuse või viiruse puhul läbi teha. Miks?

Esiteks on praeguseks juba üsna levinud antibiootikumiresistentsus, kus haigus enam AB ravile ei allugi ja teiseks hävitab see kuur sinu organismis kõik bakterid – ka head, kes haigusega võidelda aitavad. Aga haiguse ajal, kui kehal on just enim häid baktereid vaja – ei ole tark tegu neid ära tappa. Meie kogemuste kohaselt on võimalik põsekoopapõletikust lahti saada ilma antibiootikumideta. Seega, kui oled mingil põhjusel otsustanud antibiootikume pigem vältida, siis võid meie meetodit proovida.

Alloleva raviviisiga alustada ei kunagi liiga hilja ja seda võid praktiseerida ka kergema nohu puhul. Küll aga hoiatame, et taolisel moel oma keha tervendamise käsile võtmine on täielikku pühendumist, järjekindlust ja viitsimist nõudev täiskoormusega töö. Ja kui sa ei märka mitte mingeid – ka väikeseid (sest sel moel tervenemine toimub pisikeste ja esialgu ehk märkamatute sammudega kuniks oled ühel päeval terve) muutuseid oma olekus neljandaks või viiendaks päevaks, siis pöördu kindlasti arsti juurde. Sest me ei saa anda garantiid, et see iga kord kõigil ühtviisi hästi õnnestub. Enese tohterdamise retsept on nagu retsept kokaraamatus. Isegi kui oled hoolikalt nõuandeid ja koguseid järginud ning kellelgi teisel õnnestus, siis sinu resultaat ei pruugi ikka päris samuti välja kukkuda.

Nüüd kohe asja juurde, sest viirused ei maga ja haigused nõuavad kiiret ning järjekindlalt sekkumist.

Põsekoopapõletiku ravi ilma antibiootikumidetaNohu ja põsekoopapõletiku ravi retsept 1 – 7 päeva

  1. Probiootikumid. Kohe kui kahtlustad, et nohust on saanud põsekoopapõletik, hakka antibiootikumide asemel võtma hoopis – probiootikume. Seda lihtsal põhjusel. Kui keha on juba nii haigeks jäänud, siis järelikult ei ole sinu sees enam piisavalt häid baktereid, kes sind kaitseks. Ja neid on vaja ruttu juurde saada.
  2. C vitamiin ja D vitamiin. Ilmselgelt on kehas puudulikud ka C ja D vitamiinide tagavarad ja just haiguse ajal vajab keha neid vitamiine suuremas koguses kui muidu. Seega võid esimesel kolmel päeval võtta päevas kokku 4000 mg C vitamiini ja järgmistel päevadel vähendada doosi 500 mg võrra kuniks tavalise soovitusliku päeva annuseni, mis on purgil kirjas. Olgu ka mainitud, et nii suurte dooside manustamine on vaieldav ja seda ei peeta alati õigeks. Siiski, vitamiinid on käesoleva ravikuuri kohustuslikud osad. Kui sa ei taha neid endale nii palju sisse süüa, siis võta vähemalt natuke rohkem kui tavaliselt. Suitsetajad võivad kindlasti võtta vähemalt kahekordse C vitamiini annuse. D vitamiini ära väga palju ja kaua suuremas koguses manusta. Maksimaalselt topelt annus esimesel kolmel päeval.külmetushaigused
  3. Citrosept. Olenevalt tootjast on pakendil erinevad soovituslikud annused, järgi siin oma kainet mõistust ja võta esimesel kolmel päeval vee või mahlaga lahjendatult mõned tilgad rohkem kui soovituslik kogus pakendil. Seda seepärast, et pakendil on kirjas profülaktilised doosid, mida peaksid võtma haigeks jäämise vältimiseks. Aga kui oled juba haige, siis vajad kiireks taastumiseks tagavarade täiendamist. Järgmistel päevadel järgi juhendit ravimi pakendil. Meie tervenemise kogemus põhineb järgmistel annustel: esimesel kolmel päeval veega lahjendatud kujul 45 tilka (Ravimi nimi “Citro Life”) ja järgmistel päevadel 30 tilka.
  4. Ibumetin (400 mg). Kõik, kellede nohu on jõudnud põsekoopapõletiku staadiumisse teavad, et taolise peavalu kannatamine on piin. Lisaks valu vaigistavale toimele on Ibumetinil ka põletikuvastane toime. Enne ravimi manustamist konsulteeri oma perearstiga ja uuri ega see rohi sulle vastunäidustatud pole. Kindlasti ei tohi seda võtta tühja kõhuga vaid ainult peale sööki. Meie kogemuse järgi piisas sellest, kui esimesel kolmel päeval võtta 3 tabletti umbes 3-4 tunni tagant. Neljandal päeval 2 tabletti, viiendal 1 tablett ja kuuendal 0,5 tabletti. Ibumetini manusta ainult juhul kui oled kindel, et tegu on just põsekoopapõletikuga. Tavalise nohuga pole tablettide järgi vaja haarata.
  5. Mineraal ja toitained. Haiguse võitmiseks on üks olulisemaid tegureid oma keha immuunsuse turgutamine ja selle mineraal ja teiste toitainetega varustamine. Muidu kehal lihtsalt pole materjali ega tugevust põletiku ja viirustega võitlemiseks. Seepärast keeda endale nn imesuppi (hõlmab endas mitut tundi supikogust ja juurviljadest puljongi keetmist). Ka värskete salatite söömine turgutab sind hästi, aga töödeldud kujul on kehal lihtsam toitained omandada ja haiguse ajal ei taha me organismi palju koormata. Kui soovid, võid kõik keedetud juurviljad ka ära püreestada ja teha nii endale püreesuppi. Võid ka süüa ainult puljongit ja lisada sinna sisse natuke peene riiviga riivitud toorest porgandit. Kui sul pole aega suppi keeta ja porgandist või kapsast salatit riivida, siis peaks vajalikud ained muul moel kätte saama, kasvõi purgist.
  6. Küüslauk ja sibul. Sibul ja küüslauk on looduslikud antibiootikumid. Kui su magu välja kannatab, siis lõika tolle sama imesupi sisse värskelt enne söömist toorest sibulat (õhukesed viilud) ja riivi suurema kausi kohta paar väiksemat küüslauguküünt. Meie kogemusel tegid imet 1 toores (keskmise suurusega) sibul ja 3 küüslauguküünt päevas, mis olid peidetud erinevate toitude sisse. Ideaalsel juhul just nii palju neid looduslikke antibiootikume päevas ära sööma peaksidki. Toorest sibulat võid ka võileiva vahele lõigata.ingveri, sidruni ja mee tee
  7. Ingver, sidrun ja mesi. Ingver on põletikuvastase toimega. Joo iga päev ära vähemalt üks suur tassitäis ingveriteed. Tee seda nii, et kalla peeneks riivitud ingverijuurele keedetud vett peale ja lase sel mõned minutid seista. Kui oled tee kurnanud, siis peale mõningast jahtumist lisa sinna paar sidruniviilu ja mett. Ideaalsel juhul võiksid juua päevas ühe suure tassitäie ingveriteed ja teise hibiskuse teed. Ära unusta, et sidrun ja mesi tuleb tee sisse lisada alles siis, kui tee on juba natuke jahtunud. Mett võid niisamutigi lusikalt juurde limpsida ja mida rohkem endale teed sisse kallata suudad – seda parem.
  8. Kapsalahed. See tundub küll natuke soolapuhumise valdkonda kuuluvat ja näeb totakas välja, aga meie kogemuste kohaselt paistis toimivat, kui esimestel hullematel pea ja põsekoopa valu päevadel panna põsekoobaste peale kapsalehti. Kapsaleht ei tohiks olla väga jahe. Soenda seda enne natuke käte vahel, et see põse peal liiga külm ei tunduks ja tambi õrnalt lihahaamriga, et mahl paremini välja tuleks. Pane põskedele natuke mett, et kapsaleht seal paremini peal püsiks ja hoia seni kuni näed, et kapsaleht on juba kuiv ja närtsinud. Kapsalehe kompressi võid korrata mitu korda päevas kuniks ise tunned, et enam pole vaja. Kapsalehel on miski imevägi põletikku leevendada.Soolaveega loputamine
  9. Soolaveega loputamine. Mitte ühtegi ninatilka siia soovituste hulka ei kuulu, ainult nina soolaveega loputamine. Vähemalt esimesel kolmel päeval (vastavalt vajadusele neljal) loputa nina umbes 3 korda päevas iga 3-4 tunni tagant. Edaspidi vähenda loputuste kordi. See on ainuke viis kuidas põletiku korral põsekoobastest tatti välja saada. Soolaveega nina loputamise puhul peab kindlasti oskama seda õigesti teha ja ilma piisavate teadmisteta ei soovita me sellega katsetada. Uuri eelnevalt kuidas selleks ise sobivat soolalahust teha ja kuidas protsess käib. Soolaveega on hea ka kuristada. Pisikud hakkavad arenema ja sinu organismi edasi tungima just kurgust. Seega kui kuristad soolalahusega esimeste külmetuse sümptomite puhul mitu korda päevas mitme päeva jooksul, siis on üsna kindel, et haigus sinu külge kinni ei hakkagi.
  10. Kreem. Nohu ajal kipub nina ümbrus punetama ja tänu sellele on nuuskamine valulik. Kui nahk on nina ümbert juba väga kannatada saanud, siis selle vastu aitab hästi Bephanten salv. Aga, et punetust ja valulikkust ennetada määri nina ümber peale igat nuuskamist mõnda kreemi, kus ei oleks lõhna ja muid lisaaineid, mis katkise naha veelgi enam kipitama ajavad. Meie kogemuse kohaselt aitas kõige paremini täiesti looduslik ja värskelt tellimuse peale tehtav käsitöökreem.

Biotheka_Ecosh-life-ecobiotic-probiootikum-12-bakterituvega-90-taimset-kapslitÜlaltoodud raviviis on tavameditsiini, loodusravi ja kaine mõistuse kooslus. Kus kõik nn puzzletükid on hoolikalt kaalutledes kokku pandud selleks, et pisikud saaksid igast nurgast korralikult rünnatud ja sinu keha samal ajal iga hetkega tugevamaks. See ei ole teaduslikult tõestatud ravimeetod – küll aga edukalt katsetatud. Meie kogemuste kohaselt peaksid esimesed paranemise märgid endast vähehaaval märku andma juba kolmandal päeval ja täiesti terveks peaksid saama umbes seitsme päevaga.

Kui aga tunned, et sul pole piisavalt jaksu selleks, et kõike hoolikalt järgida, siis soovitame pigem kaaluda teisi ravi võimalusi, sealhulgas ka antibiootikumi kuuri.

Peale seda kui oled kõik läbi teinud ja terveks saanud, siis taolise ravikuuri puhul on veel üks rõõmustav asjaolu. Kuna oled oma immuunsust tublisti turgutanud ja keha enda ravioskused taastanud, siis võid üsna kindel olla, et järgmine viirus sind enam nii hullusti ei kimbuta. Võid jääda küll kergelt nohuseks, aga see möödub praktiliselt iseenesest päeva-paariga.

Jõudu kõigile nohustele ja saage terveks!

Elu5  -Maria-Helena Loik

Fotod: Pexels.com

KOMMENTEERI