Elu5 - Kolloidhõbeda kasulikkusKui sa kolloidhõbedast veel kuulnud pole, siis kindlasti kuuled peagi, eriti kui otsid alternatiivteraapiaid tavalistele tervisehädadele nagu põskkoopapõletik või külmetus.

Enamus tervisetoodete poode ja apteeke pakuvad mitmeid erinevaid kolloidhõbedatooteid ja loomulikult võid leida kuhjaga infot selle kasulike omaduste kohta ka internetist.

Kahjuks on saadaolev info segadust tekitav, kuna paljudes allikates on vasturääkivad arvamused.

Ühest küljest satud sa silmitsi tuhandete inimeste lugudega, kes jagavad oma kogemust, kuidas kolloidhõbe on neid aidanud kõikvõimalike haiguste puhul.

Samas komistad kindlasti ka mõnede tuntud terviseveebilehtede otsa, mis hoiatavad tarbijaid ohutuse teemal. Need allikad tsiteerivad tavaliselt USA Toidu- ja Terviseameti 1999. a. teadaannet, mis väidab, et kolloidhõbeda kasutamine ei ole teaduslikult kinnitatud.

Selline info võib segadusse ajada ka kõige paremini kursis oleva loodusravi entusiasti, millest tekkiski soov ulatada abikäsi ja pakkuda tõenduspõhist infot, mis aitaks teha teadlikku valikut kolloidhõbeda kasutuse ja kasulike omaduste teemal.

kulud, hõbemündid

Mis on kolloidhõbe?

Enne külmiku leiutamist oli levinud teguviis poetada piimanõusse hõbemünt, et piim säiliks, kuna teati, et hõbe takistab vetikate, bakterite ja teiste soovimatute organismide kasvu.

Iidsest ajast alates on hõbe olnud edukalt ja laialdaselt kasutusel haiguste levimist peatava vahendina. Selle kasutamine loodusliku antibiootikumina jätkus pikalt kuni 1940. aastateni kuni tekkisid kaasaegsed antibiootikumid.

Tänapäeval muidugi pole vaja hõbemünti joogivette poetada, et kolloidhõbeda kasulikke omadusi kogeda. Sul on vaja ainult võtta mõned tilgad pudelist, mille saad poest osta.

Pudelis on nanomeetri suuruste lahustumatute hõbedaosakestega vesilahus. Kogu lahuses sisalduva hõbeda kogust mõõdetakse hõbeda milligrammides liitri vee kohta (mg/L), mis on  arvuliselt sama nagu osakest miljoni kohta (ppm). Kogu hõbeda hulk on jaotatud kaheks – iooniline hõbe ja hõbedaosakesed.

molekul

1996. a.-l Hõbedainstituudis töötanud Richard Davies ja Samuel Etris kirjutasid oma uurimuses, et kolloidhõbe saab aidata kehal paraneda kolmel põhilisel moel:

1. Katalüütiline oksüdatsioon – hõbedal on loomulik omadus kinni hoida hapnikumolekule, mis reageerivad kergelt baktereid ja viirusi ümbritsevate sulfhüdrüülrühmadega. See omakorda aitab takistada elu säilitavat protsessi rakus, mida nimetatakse raku hingamiseks. Definitsioonina kõlab see järgmiselt – “ainevahetusreaktsioonide ja protsesside kogum, mis toimub organismide rakkudes, et muuta biokeemiline energia toitainetest adenosiintrifosfaadiks (ATP) ja seejärel vabastada jääkained. ”

2. Reaktsioon bakterirakkude membraanidega – hõbedaioonid suudavad otse bakterirakkude membraanide külge kinnituda ja tekitada samasugust hingamist takistavat mõju.

3. DNAga sidumine –  kuni 12% hõbedat on tuvastatud bakteris Pseudomonas aeruginosa, kus hõbe sõna otses mõttes sisenes bakteri DNAsse. Ühe allika põhjal “on jätkuvalt ebaselge, kuidas hõbe end DNAga seob ilma võret kooshoidvaid vesiniksidemeid lõhkumata ning sellegipoolest takistab see DNA-l lahti keerdumast, mis on aga oluline samm raku paljunemiseks.”

kolloidhõbe

Põhimõtteliselt on kolme tüüpi tooteid, mida müüakse kolloidhõbeda nime all ja need jaotatakse  järgmiselt:

1. Ioniseeritud hõbe

Ioniseeritud hõbeda lahuses sisalduv hõbe on peamiselt ioonide kujul. Kuigi ioniseeritud hõbedat müüakse tihti kolloidhõbeda nime all, siis pole see tegelikult kolloidhõbe.

Oma odavaima tootmiskulu tõttu on ioniseeritud hõbe kõige populaarsem toode selles kategoorias. Milles siis probleem? Ioniseeritud hõbe ei anna lihtsalt sama häid tulemusi nagu kolloidhõbe.

2. Hõbedavalk

Suurte hõbedaosakeste lahustumatutena hoidmiseks lisatakse hõbedavalguga toodetele želatiini. Hõbedavalk on populaarsuselt teine kolloidhõbeda toode turul ja seda on kerge valmistada lisades hõbedavalgupulbrile vett.

Ka seda toodet müüakse tihti kolloidhõbeda nime all, kuid seda ei tohiks segamini ajada päris asjaga. Hõbedavalk on inimese jaoks vähem tõhus ja sa ei koge kolloidhõbeda tegelikke häid omadusi.

3. Päris kolloidhõbe

Lõpetuseks, puhas kolloidhõbe ei sisalda mitte mingit valku ega muid lisandeid, kuna lõviosa sellest koosneb nanomeetri suurustest hõbedaosakestest. Õige kolloidhõbe on saadaval Biotheka E-apteegis.

küsimus

Kas kolloidhõbe on ohtu?

Soovid kindlasti teada, et kas kolloidhõbeda tooteid on ikka ohutu kasutada?

Kuigi Riiklik Täiendava ja Integreeritud Tervise keskus väidab, et kolloidhõbe võib põhjustada mõnede ravimite puhul halba imendumist, on väga vähe uuritud, kas kolloidhõbeda kasutamisel üldse on kõrvalmõjusid.

Sellegipoolest võid kohata palju hoiatusi, et see põhjustab pöördumatut seisundit, mida nimetatakse agrüüriaks (kui inimesed muutuvad siniseks).

Seda põhjustab teiste odavamate toodete valesti kasutamine, mida müüakse kolloidhõbedana, näiteks ioniseeritud hõbe ja hõbedavalk, mitte päris kolloidhõbe.

Üks asjaolu millega peab arvestama on see, et kuna kolloidhõbe on väga võimekas antibakteriaalne vahend, peaks seda tarvitama koos probiootikumidega (et säilitada mikrofloora hea tasakaal), ettevaatlikult, vähestes kogustes ja vastavalt perearsti või tervisespetsialisti soovitustele. Õige kolloidhõbe on saadaval Biotheka E-apteegis.

Kolloidhõbeda 8 kasulikku omadust

8 kolloidhõbeda kasutusvõimalust ja head omadust

Otseselt rakkude hingamist mõjutades on kolloidhõbe kehale kasulik mitmel erineval moel, olles sealhulgas tõhus ka ravimina. On välja toodud kaheksa tõestatud raviomadust, mis on meie andmetel korralikult kinnitatud ka meditsiinilise kirjanduse poolt.

1. Bakterite ja mikroobide vastane

Esiteks, kolloidhõbedal on hämmastavalt tõhus mõju bakteritele, mis on antibiootikumide suhtes resistentsed. 1980ndatel UCLA Meditsiinikoolis töötades dokumenteeris Larry C. Ford üle 650 haigust tekitava patogeeni, mis hävinesid mõne minutiga peale väikese koguse hõbedaga kokku puutumist.

Erinevalt kaasaegsest retseptiga antibiootikumist ei tekita kolloidhõbe ei resistentsust ega ka immuunsust nendes organismides, mida see hävitab.

See on väga oluline eriti selles valguses, et Haiguste Tõrje ja Ennetamise Keskused andsid hiljuti teada, et üle 2 miljoni inimese USAs haigestuvad igal aastal antibiootikumidele resistentsete põletike tõttu ja nendest 23 tuhat inimest surevad sellesse.

Lisaks avaldati ajakirjas “Alternatiivse ja täiendava meditsiin” uurimus, mis toetas ioniseeritud kolloidhõbeda kasutamist laiaulatusliku antimikroobse vahendina nii aeroobsete kui anaeroobsete bakterite vastu, kuid selle toime ei olnud sama tugevalt märgatav seennakkuste vastu.

kolloidhõbeda kasulikud omadused

2. Haava hooldus ja naha tervis

Robert O. Becker, M.D. sõnutsi soodustab kolloidhõbe naha ja teiste pehmete kudede paranemist. Veebiajakirjas “Farmakognoosia kommunikatsioon” (Pharmacognosy Communications) 2012. aastal avaldatud uurimusartiklis soovitati konkreetselt teatud kolloidhõbeda preparaate kasutada  põletuste, mädanike, igemepõletike ja muude haiguste raviks.

Näiteks dermatofüütiat (Tinea capitis) saab ravida kodus kolloidhõbedaga, sest see toimib tõhusalt ka seenhaiguste ravis. Seda haigust põhjustab seennakkus, mis elutseb naha pealmises kihis ja on näha ümmarguste kestendavate laikudena. See kandub edasi naha kontakti või nakatunud riideesemete kaudu.

Kolloidhõbedast on abi paljude nahaprobleemide korral, nagu näiteks psoriaas või ekseem. See leevendab kriimustusi ja ravib isegi põletuskahjustusega kudesid.

Kolloidhõbedal põhinevat nanogeeli kasutati edukalt ajakirja “Perearstiabi ja esmane hoolitsus” (Journal of Family Medicine and Primary Care) uurimuse käigus õhupüssi tekitatud pealispindsete haavade katmiseks. Selline hõbeda nano-osakestel põhinev geel on muutnud haavade katmisel järjest tavalisemaks, ka krooniliste haavade puhul.

Ajalooliselt on hõbedat kasutatud naha põletuste puhul ammu, kuid see lõppes antibiootikumide saabumisega, kuni 1960ndate aastateni, kui see taas populaarseks muutus.

Hõbenitraadi ja naatriumsulfadiasiini segu võimaldas luua SSD kreemi, mis on paljudel patsientidel põletusest paraneda aidanud.

Lisades hõbedakihi spetsiaalsele vahule tekitamaks haavale vaakumi, loob see keha pinnale antibakteriaalse keskkonna. See tehnoloogia võib toetada nakatunud krooniliste venoossete haavandite puhul naha siirdamist, mis omakorda aitab kaasa kiiremale paranemisele.

silmad

3. Punane silm ja kõrvapõletikud

Punane silm on põletikuline sidekest, mis katab silmamuna ja silmalau äärt ning see on peamiselt bakteriaalse või viirusliku põletiku põhjustatud. Kolloidhõbedat võib kasutada kiireks raviks ärritavate ja väga nakkavate viiruste ja bakterite vastu.

Seda nakatunud silmale kandes, korjavad tillukesed kolloidhõbeda osakesed nakatunud rakud kokku, tõmmates neid elektromagnetiliselt ligi ja saates need eemaldamiseks vereringlusesse.

Meie kaasaegsed retseptiga antibiootikumid on loodud konkreetsete bakterite gruppidega võitlemiseks, kuid kõrvapõletikud võivad olla erinevate bakterite gruppide põhjustatud või olla hoopis seennakkus.

Sellisel juhul on retseptiga antibiootikum kasutu, samas kui kolloidhõbe on tõhus sõltumata põletiku põhjusest.

bakterid meie nahal

4. Viirusevastane

Kolloidhõbed ja tema häid omadusi võib kogeda mitmete viiruste nagu näiteks HIV/AIDSi, kopsupõletiku, herpese, vöötohatise ja tüügaste tõrjumisel. Dr. Martin Hum Optimaalse Toitumise Instituudist liigitab kolloidhõbeda viirusi kiirelt peatavate looduslike ravimite hulka.

Kolloidhõbe lämmatab viiruse ja võib isegi kahandada HI-viiruse tegevust AIDSi põdevatel patsientidel.

5. Põletikuvastane

Kolloidhõbe on fantastiline põletikuvastane ravim. Rahvuslike Terviseinstituutide (NIH) teadlased uurisid põletiku mõjusid peale kolloidhõbedaga ravimist ja avastasid, et sigade põletikuline nahk oli 72 tundi peale hõbedaga ravimist peaaegu terve, samas kui teine uurimisgrupp, kelle puhul hõbedaga ravi ei rakendatud – oli jätkuvalt põletikus.

Uurimus toob välja tõe, mida paljud inimesed on juba ammu teadnud, et kolloidhõbe võib vähendada paistetust, kiirendada paranemist ja toetada raku taastumist.

haiguste looduslik ravi

6. Sinusiit ehk põsekoopapõletik

Põsekoopapõletiku ravimisel laialt kasutuselolevast kolloidhõbedast võib tõepoolest kasu olla, kui kasutada seda ninaspreina – väidab uurimus, mis avaldati Rahvusvahelises Allergia ja Rinoloogia Foorumis 2014.

Ja hiljutine uurimus, mis avaldati 2018 ajakirjas “Mikrobioloogia eesliin” avastas, et kolloidhõbedat on ohutu ja tõhus kasutada kaks korda päevas 10 päevase kuurina kroonilise sinusiidiga patsientidel.

22 patsienti läbisid uuringu ja neile anti kas suu kaudu antibiootikume koos soolalahusega loputamisega kaks korda päevas või loputati kolloidhõbedaga kaks korda päevas nina.

Tulemused näitavad, et mõlemad ravivormid olid sarnase paranemistulemusega sinusiidi sümptomite osas, kuid kolloidhõbeda kasutamine sellisel kujul 10 päeva jooksul on ohutu.

Sa võid osta hea kvaliteediga, puhta kolloidhõbeda ninasprei või lisada mõne tilga kolloidhõbedat ninaloputuskannu. Otse oma ninaõõnsusesse suunamiseks, lase sellel mööda kurku alla valguda samal ajal pead tahapoole kallutades. Nina loputamise õige tehnika kohta soovitame sul infot juurde otsida või rääkida oma perearstiga.

Samuti on oluline välja tuua, et hiljutine uuring viitab sellele, et patogeenide tekitatud varjatud põletikud võivad olla hingamisteede põletiku põhjuseks, mis on levinud koos allergiate ja astmaga.

Kolloidhõbe hävitab Pseudomonas aeruginosa põletikud ja tänu sellele leiavad õhu kaudu leviva allergia käes kannatajad kolloidhõbedast palju abi.

külmetushaigused

7. Külmetus ja gripp

Mõned väidavad, et kolloidhõbe aitab ära hoida kõiki gripi vorme, sealhulgas seagrippi ning tavalist külmetust.

Teaduslikult on vähe uuritud, kas see ka paika peab, aga 2011 võtsid Rahvuslikud Terviseinstituudid (NIH) uurida 100 alla 12-aastast last, kes põdesid tavalist külmetust ja ninakinnisust ning jaotasid nad kahte gruppi.

Esimest gruppi raviti kolloidhõbeda lahuse ja beeta-glükaaniga ning teist gruppi soolalahusega. Kuigi mõlemad grupid said ravist abi, siis 90% kolloidhõbedaga ravitud inimestest said täiesti terveks.

Vastavalt uuringule, on hõbeda nanoosakestel ka H1N1 vastane toime.

8. Kopsupõletik ja bronhiit

Meie kaasaegsete ravimite toime on muutunud piiratuks, kui asi puudutab bronhiidi ja kopsupõletikuga võitlemist. Tavaliselt antakse esimese asjana antibiootikume, aga kui kopsupõletik on viiruslik, siis antibiootikumid ei aita. Vastavalt uuringule seisneb kolloidhõbeda unikaalsus aga selles, et tänu oma antibakteriaalsele ja antiviraalsele omadusele võib see aidata olenemata patogeenist.

Kolloidhõbe on tähelepanuväärne toode, mis aitab võidelda bronhiidi ja kopsupõletiku vastu kui seda seespidiselt tarbida, kuid on veelgi tõhusam moodus selle kasutamiseks. Lihtsalt hinga kolloidhõbedat oma kopsudesse.

Sellisel moel mõjutab hõbe otseselt kopsus olevaid pisikuid, mis põhjustavad bronhiiti ja kopsupõletikku. See toetab hingamist ja toimib kiirelt, puhastades kopsud paari päevaga.

Niisiis, kõige tõhusam meetod kolloidhõbeda kopsudesse saamiseks on nebulisaatori kasutamine. Üldiselt on soovitav kasutada 1 tl. umbes kolm korda päevas 10-15 minuti kaupa. Enne proovimist tutvu kindlasti põhjalikult selle ravimeetodi õige tehnikaga või küsi nõu oma perearstilt.

Kolloidhõbeda kasutamine

Kolloidhõbeda doosid ja kasutamine

Kolloidhõbedat on vaja kasutada vastavalt igale olukorrale erinevalt. Dr. Axe soovituste kohaselt on kolloidhõbeda kasulike omaduste kogemiseks oluline tarbida seda alltoodud moel, mitte kunagi rohkem kui 14 päeva järjest ja ainult kangusega 10 ppm kolloidhõbedat:

  • 2-5 tilka otse nahale määrides
  • 1 tilk suu kaudu võttes, et toetada immuunsust
  • Punase silma puhul 1-2 tilka silma (kindlasti kasutada ainult kangusega 10 ppm tooted)
  • 1-2 tilka võib aidata pisikutest puhastada igasuguse haava või haavandi, määrides seda sidmele
  • Korralikult ettevalmistades võib seda süstida lihasesse, vähkkasvajasse või vereringesse
  • 5-10 tilka võib kasutada vaginaalselt või anaalselt
  • 5 tilka lisada ninaloputuskannu või pihustada otse ninna

KOLLOIDHÕBE, Biotheka colloidal silver, 300 ml

Allikas: Dr. Axe

Wiki: https://et.wikipedia.org/wiki/Kolloidh%C3%B5be

Pildid: Pexels.com, Pixabay.com

KOMMENTEERI