New York, New York…on see vast linn mida telelinal portreteerida.

Sõprade, Seksi ja Linna, Seinfeldi ning paljude teiste seriaalide näitel on Hollywood kehastanud New York´i kortereid kui avaraid ja mugavaid kodusid, kuhu kõik sõbrad saavad kokku koguneda justkui kummist elutubadesse. Kus ajakirjade kolumnistid saavad endile lubada walk-in riidekappe ja hommikuhelveste karpe võib avatuna hoida ilma vähimagi hirmuta rottide, tarakanide ja muude putukate ees.

The Washington Post`i helged pead tegid hiljuti selgeks, kui suur oleks üür meie lemmikseriaalides kasutatud korterite eest tegelikult.

SÕBRAD (1994 – 2004)

sõbrad

(Foto: NBC)

Elanikud Rachel Green ja Monica Geller: Pizza. Saiakesed. 24-tundi tasuta ühiskondlikku trasporti. New York Citys on seda kõike…

Aga üks asi mida seal lihtsalt ei ole – on suuri kindlaksmääratud rendihinnaga kortermaju, kus kaks paarkümmend millegiga aastast parimat sõbrannat elavad…ja nende parimad sõbrad elavad kohe vastas üleukse. Rachel (Jennifer Aniston) ja Monica (Courteney Cox) elasid aaddressil West Villages, 90 Bedford Street ajal, mil nad maadlesid oma tee leidmisega karjääris ja aru saamisega, mis toimub nende armuelus ja sõprussuhetes. Üks asi lisada sellele murede nimekirjale, oleks olnud kindlasti ka korteri rendihind – sest tolle avara kahe magamistoaga korteri rent on päris elus 4 500 $ kuus.

SEKS JA LINN (1998 – 2004)

seks ja linn

(Foto: HBO)

Elanik Carrie Bradshaw: Carrie poleks kunagi oma jalga kingapoodi tõstnud, kui ta oleks teadnud kui palju ta oma korteri eest tegelikult renti peab maksma. Kolumnist, kes töötas New York Star`i heaks, maksis oma Upper East Side`i kodu eest 73`tänaval majas 245 E uskumatult väikest üüri – vaid 750 $. Tegelikult sellist maja reaalselt ei eksisteeri ja välivõtted olid filmitud 66 Perry Street maja ees West Villages.

Tõsi on igal juhul see, et ta oleks pidanud kirjutama kõvasti rohkem lugusid Voque`i (kus talle maksti väidetavalt lahkelt 4 $ sõna eest), et lubada endale iga kuu 2800 $ suuruse rendi maksmist.

SEINFELD (1989 – 1998)

seinfeldi korter

(Foto: Hulu/Monica Schipper)

Elanik Jerry Seinfeld: Jerry oli naljakas, aga olgem ausad, naermine ei maksa üüri. Ühe magamistoaga korteri eest Upper West Side`is (129 W. 81st) oleks 1993 aastal pidanud tegelikult maksma 1550 $ kuus.

I LOVE LUCY (1951 – 1957)

ma armastan lucyt

(Foto: The Daily Beast)

Elanikud Lucy and Ricky Ricardo: „I love Lucy“ produtsentidel oli õigus kui nad väitsid, et paarike maksis oma kodu eest aadressil 623 E. 68 Street tol ajal vaid 125 $ kuus. 1950`ndate aastate The Village Voice`i kuulutuste põhjal oligi see tõesti nii ja sarnaste ühe magamistoaga korterite eest East Riveri läheduses küsiti renti 150 $ kuus. Aga kergelt alla turuhinna rendi maksmine, ei takistanud muusikut ja tema koduperenaist siiski oma 99-aastast üürilepingut soodsamaks kauplemast.

Elu5- Maria-Helena Loik

Algne artikkel: Washingtonpost.com

 

KOMMENTEERI