Elu5-kuidas harjutada vaimset tugevust Vahel tekib range dieedi ajal kiusatus pista suhu mõni kaloririkas maiustus, või tahtmine loobuda mõnest seatud eesmärgist. Aga tuletage meelde, et sihikindel olemine – ei ole kerge kellelegi.

Loobuda on lihtne, aga enne kui ajada kõik oma tahtejõuetuse kaela ja leida ettekääne või vabandus sellele, miks teie sooritus ei olnud maksimaalne või ideaalne, siis – peatuge korra!

Ja teadke – oma suurima potentsiaali saavutamiseks vajaliku vaimse tugevuse omandamine ja vaimsete lihaste ehitamine, vajab vaid paari minutit teie päevast.

Vaimse tugevuse ehitamine on sarnane füüsilise tugevuse ehitamisele. Teha 50 kätekõverdust päevas, võtab vaid mõned minutid aega, kuid, kui teha seda järjepidevalt, siis aitab see saavutada tugevat ülakeha.

Sama võib öelda ka vaimsete lihaste kohta. Harjutades vaid paar minutit iga päev, saab treenida oma aju teistmoodi mõtlema, hallata oma emotsioone ja õppida käituma produktiivsemalt. Järjekindla treeninguga ehitate vaimset tugevust.

Kuigi on palju harjutusi, mis aitavad kehal tugevamaks saada, siis siin on kolm harjutust, mis aitavad läbi ajulihaste treeningu tugevamaks saada vaimul. Seda vaid viie minuti või veelgi vähemaga. Harjutus alga!

1. Nimetage kolm asja, mille eest olete tänulikud

Nende asjade loendamine, mis elus hästi on – erinevalt oma murede pidevast peas ketramisest – on suur mõju nii psühhoologiale kui ka vaimsele tervisele. Uuringud näitavad järjepidevalt, et tänulikkus suurendab õnnetunnet ja vähendab depressiooni.

Tehke tänulikkusest igapäevane harjumus ja nimetage teadlikult vähemalt kolm asja, millede eest olete oma elus tänulikud. Jah, on hetki, kus kõik veab viltu ning võib olla raske leida midagi, mille eest tänulik olla. Aga see ei peagi olema midagi suurt – vastupidi. See võib olla vägagi lihtne ja väike asi, näiteks olge tänulikud puhta vee eest kraanis või jaheda tuulepuhangu eest kuumal suvepäeval.

Kirjutage oma isiklik tänulikkuse nimekiri, mõelge asjadele, millede eest tänulikud olete õhtusööki nautides või muutke harjumuseks mõelda, mille eest tänulikud olete enne magamaminekut. Aja jooksul muutub positiivne mõtteviis osakeseks teist ja lisaks paranenud unele võidate endile kätte ka tugevama immuunsüsteemi.

Uuemad uuringud näitavad, et kui teha tänulikkusest harjumus, saab oma aju muuta lausa füüsiliselt.

2. Harjutage täielikku teadlikkust

Elu5- 3 harjutust vaimse tugevuse treenimiseksVõimatu on tugevana püsida, kui elate tänaseni üle midagi, mis juhtus eelmisel nädalal või kui muretsete jubedate asjade pärast, mis võivad juhtuda homme.

Täielik teadlikkus tähendab hetkes kohal viibimist. Ja kuna ainus hetk, millal oma käitumist ja elu reaalselt muuta saate, ongi just seesama praegune hetk siin, siis on väga oluline keskenduda mõtteviisile siin-ja-praegu.

Teadus näitab, et täielik teadlikkus annab mitmesugust füüsilist ja psühholoogilist kasu. Nende hulgas vähendab stressi ja aitab kaasa avatumale sisemisele dialoogile.

Nii, et võtke minut, et keskenduda ainult sellele, mis toimub teie ümber. Proovige panna tähele, milliseid erinevaid helisid kuulete. Vaadake ruumis ringi ja keskenduge sellele, mida te märgata suudate. Skanneerige mõttes oma keha ja pöörake tähelepanu sellele, kuidas ta end tunneb.

Korrapärase harjutamise korral – suurendate oma keskendumisoskust, mida on tänapäeva kiireloomulises maailmas raske teha. Ja samuti saate võimaluse iga hetke nautida, sest te ei ole enam nii häiritud eilsetest probleemidest ja homsetest muredest.

3. Käituge “siis kui oleks nii…”

Elu5-kuidas harjutada vaimset tugevust Vahel, võib tunduda ilmselgelt õige ja harjumuspärane, kui oodata ja teha vajalikke muutusi alles siis, kui tunnete endid praegusest hetkest erinevalt ja paremini. Aga oodata, kuniks tunnete endid piisavalt hästi selleks, et taotleda tööl edutamist või oodata, kuniks tunnete endid küllalt heatujulisena, et kutsuda sõpru külla, võib anda tõsiseid tagasilööke.

Uuringud näitavad, et selle asemel peaksite juba kohe käituma nii, nagu inimene, kelleks saada tahate. Kui muudate oma käitumist, siis teie mõtted ja emotsioonid tulevad sellele järgi.

Kui olete kurb, on teie õlad längus ja pilk põrnitseb maad ning juba ainuüksi selline kehahoiak viib teid depressiivsesse seisundisse. Hoolimata halvast meeeleolust lükake siiski oma õlad tagasi, selg sirgu ja naeratage. Tunnete kohe, kuidas see annab tõuke ka meeleolu paranemisele.

Ja ärge oodake, et enesekindlus lihtsalt tekib ei milleski – iseenesest. Selle asemel, küsige endalt, kuidas ma saaksin enesekindlat tegutseda ja käituda? Käitudes nagu enesekindel isik, isegi kui olete täis enesekahtlust, aitab teil tunda end kindlamalt. Uuringud näitavad, et enesekindel tegutsemine suurendab ka teiste inimeste usaldust teie vastu.

Proovige endalt küsida, mida teeks antud olukorras vaimselt tugev inimene? Seejärel toimige  nagu juba tunneksitegi end vaimselt tugevana. Ja nii kasvategi ka tegelikult veidi tugevamaks.

Tehke vaimseid kätekõverdusi

EcoshLife_rahustava_ja_stressivastase_toimega_AshwagandhaIga päev annab võimaluse arendada mõnda vaimset lihast. Lihtsaid ja lühikesi harjutusi iga päev järjepidevalt tehes, aitab ehitada vaimset jõudu.

Aga, tähelepanu tuleb pöörata ka halbadele harjumustele, mis teie vaimset jõudu röövivad. Enesehaletsus ja loobumine peale esimest ebaõnnestunud katset on vaid mõned halvad harjumused, mis võivad saada vaimse jõu treeningurutiinile hukatuslikuks. Nendest ebatervislikest harjumustest loobumine aitab teil töötada targemini, mitte rohkem ega raskemini.

Elu5- Maria-Helena Loik

Algne artikkel: Amy Morin, Psychologytoday.com

 

KOMMENTEERI