Elu5-33 huvitavat fakti inimkeha kohta1Inimkeha on väga keerukas ja mitmetahuline süsteem, mis pakub uurimis- ja mõtlemisainet erinevate valdkondade teadlastele pidevalt. Erinevaid fakte meie “masinavärgi” kohta võiks kirja panna tuhandeid, aga otsustasime kokku koguda ja allolevalt ära tuua mõned põnevamad.

  1. Neuronid saadavad sinu ajusse informatsiooni kiirusega 241 kilomeetrit tunnis.

2. Teadlased on avastanud, et peale treeningut toodab su keha kemikaali, mis muudab aju õppimisele vastuvõtlikumaks. Seega treening teeb targemaks ja kui sul on mõni raske probleem lahendada või pead tegelema keeruka koolitööga – mine jaluta, jookse või tegele enne seda mõne muu meelepärase spordialaga.

3. Aju suudab toota piisavalt elektrit, et tööle panna väike lambipirn.

Haikala hambad4. Haikala hammaste emaili kiht on umbes sama tugevusega, kui emaili kiht inimese tarkusehambal.

5. Sinu maomahl on nii happeline, et kui seda peaks tilkuma puidu pinnale, siis söövitaks see puidu sisse augu.

6. Sündides on inimese kehas rohkem kui 270 eraldi luud, aga osad neist kasvavad kokku ja suureks saadeks on täiskasvanud inimestel 206 luud.

7. Beebid suudavad peale sündi veel umbes kuni 7 kuud sisse hingates samal ajal neelatada.

Elu5-Põnevaid fakte inimkeha kohta8. Nii nagu igaühe sõrmejäljed on unikaalsed – on ka igaühe keele jälg täiesti originaalne.

9. Kui mitte arvestada tuleohtlikkust, siis juuste lagunemisprotsess on niivõrd aeglane, et neid võib nimetada peaaegu, et hävitamatuteks. Juuksed peavad vastu isegi teatud hapete ja kemikaalide rünnakule.

10. Teadlased on avastanud, et blondidel naistel on rohkem östrogeeni kui naistel, kellede juuksed on mõnda muud värvi.

Elu5-inimese dna11. Kui inimese DNA lahti kerida, ulatuks see maalt kuni Pluutoni ja tagasi.

12. Hiljutise uuringu põhjal, mis tehti 40 000 mehe seas, võib väita, et kiilaspäistel meestel on 70% suurem risk haigestuda südamehaigustesse. Seda seletavad mitmed faktorid – sealhulgas insuliini ja hormoonidega seotud muutujad.

13. Üks juuksekarv kannab kuni 100 grammist raskust. Seega, kui teed nööri 100`st juuksekarvast, võid sinna külge riputada 10 kg raskust.Elu5-inimese nägu ilma lihasteta14. Inimese nägu suudab oma paljudele lihastele tekitada kuni 7000 erinevat näoilmet. Kui kõik lihased näost ära võtta, siis ilma nendeta näeks meie nägu välja nagu ülevaloleval pildil.

15. Paremakäelised inimesed elavad keskmiselt 9 aastat kauem kui vasakukäelised.

16. Väikesed tüdrukud tunnevad paremini erinevaid maitseid kui väikesed poisid. Kuigi vastavalt uuringuandmetele on neil maitseretseptorite arv keelel laias laastus sarnane, siis tüdrukud oskavad maitset paremini tõlgendada ja eristada.

Looduslik väävel ja C vitamiin sinu naha tervise heaks

Looduslik väävel ja C vitamiin sinu naha tervise heaks

terve nahkjuuksedküünedlihasvalukollageenvalkude moodustamine

MSM aitab meie keha energia tootmisel ja mitmete kudede tugevdamisel (juuksed, luud, küüned ja liigesed). MSM on ka ideaalne lihasvalu ning lihaste vigastuste leevendamiseks, kiirendades ehituslike kollageenivalkude moodustamist tänu väävli võtmerollile nendes protsessides.

17. Naharakud uuenevad täielikult iga kahe kuni nelja nädala tagant.

18. Kaaludes täiskasvanud inimese puhul 8 kg või veel rohkemgi – on nahk inimese keha kõige raskem organ. See on keskmiselt 16% kogu üldmassist. Oma kaalult järgmised rasked organid on:

  1. Soolestik – umbes 3 kg

2. Kopsud – 2,26 kg

3. Maks- 1,5 kg

4. Aju – 1,3 kg

  1. Süda- 0,25 kg
Ecobiotic probiootikumid

Ecobiotic probiootikumid

Probiootilised piimhappebakteridEcobiotic probiootikumidSoolestiku mikrofloora tasakaalustamine

EcoBiotic sisaldab inimspetsiifilisi piimhappebakterid, mis toetavad soolestiku mikrofloorat ning osalevad aktiivselt toitainete lõhustamises ja imendumises.
Piimhappebakterite tarbimine aitab peale antibiootikumi kuuri tagada tasakaalu soolestiku mikroflooras ning parandada organismi kaitsemehhanismi. Kasulike bakterite juurde manustamine probiootikumide näol aitab kaasa hea tervise säilitamisele.

19. Inimese skeleti rakud uuendavad end pidevalt, aga täielikult jõuab uuendusprotess lõpuni iga 10 aasta tagant. Vananedes muutub see protsess küll natuke aeglasemaks, aga sinu kehas on alati kombinatsioon uutest ja vanadest luudest.

20. Maksa – mis puhastab meie organismi ja uuendab kõiki oma rakke iga 150 -500 päeva tagant, võib tänu kiirele uuenemisoskusele mitmete ründajate vastu üsna immuunseks pidada.

21. Rakkudel mao ja soolestiku seintel on väga raske ja lühike elu – nad peavad end uuendama keskmiselt iga viie päeva tagant.

22. Inimkehas on kümme korda rohkem bakterite rakke, kui inimese enda rakke.

Inimese silma resolutsioon

23. Meie silmad on suletud 10% kogu meie ärkveloleku ajast. See on aeg, kus silmi pilgutame.

24. Inimese silma resolutsioon on hinnanguliselt umbkaudu 500 megapixlit ja inimese silm suudab eristada kuni 10 000 erinevat värvitooni, kuigi aju ei oska neid nimetada.

25. Neerud filtreerivad ühe päeva jooksul kogu kehas oleva vere 20-25 korda. See on umbes 125 ml minutis ja 180 liitrit päevas.

inimese maks

26. Maks suudab oma normaalsuuruse taastada, kui see on kas 75% ulatuses kahjustada saanud või kirurgiliselt eemaldatud. Piisab vaid sellest, kui 25% jääb alles. Kuigi, imetajatel taastub ainult neeru mass, mitte kuju.

27. Surnud naharakud koorime naha pinnalt maha, aga kas oled mõelnud, mis saab surnud rakkudest sinu sees? Rakkudes on asi seatud nii, et tarbetuks muutunud asjade ümber moodustub justkui iseenesest väike prügikott, mis toimetab oma sisu nagu taaskäitlusjaam, kus prügi lagundatakse. Prügikotti nimetatakse seejuures autofagosoomiks ja taaskäitlusjaama lüsosoomiks. Sellist rakusisest prügitöötlemist nimetatakse autofaagiaks, mis kreeka keeles tähendab iseenese söömist. Iseenese söömine see asi mõnes mõttes on ka, sest üks raku osa lagundab ehk sööb sellesama raku üht teist osa.

Musta pähkli ekstrakt

Musta pähkli ekstrakt

Organismi puhastamine parasiitidestImmuunsüsteemi tugevdamineC – vitamiinipuuduse raviKurnatuse ravi

Aitab puhastada organismi parasiitidest, seentest ja kahjulikest bakteritest ning takistada pahaloomuliste protsesside arenemist seedetraktis.

28. Vastavalt uuringule leiti, et vähemalt 85% Põhja Ameerika täiskasvanute populatsioonist, elab oma kehas koos vähemalt ühe parasiidiga. Kuigi parasiidid on elu loomulik osa ja neid elab nii meie keha väljaspool, kui ka seespool – ei ole kõik neist muidusööjatest alati teretulnud.

29. Samad ensüümid mis vastutavad meie toidu seedimise eest, hakkavad vastutama ka meie keha lagundamise eest peale surma.

30. Teadlased on avastanud, et inimese keha koosneb 97% samadest ehitusmaterjalidest kui tähed meie Linnutee galaktikas.inimese süda

31. Keskmise eluea jooksul pumpab meie süda kuni 200 miljonit liitrit verd.

32. Südamelöögid sünkroniseeruvad muusikarütmiga mida parajasti kuulad.

33. Naise orgasm kestab kauem kui meestel. Kui mehe seksuaalne haripunkt on keskmiselt 3 sekundi pikkune, siis naistel võib see välta keskmiselt kuni 20 sekundit.

Elu5- Maria-Helena Loik

Algne artikkel: Brightside.me

 

KOMMENTEERI