Jäta hüvasti halva hingeõhu, hambakivi ja -katuga ning tapa kahjulikud bakterid oma suus kõigest ühe toiduainega.

Õliga suu loputamine ehk “gundusha” ehk “kavala” on iidne ajurveeda hambaravi tehnika, mis puhastab keha mürkidest ning toetab suuõõne ja kogu keha tervist.

See meetodi puhul võetakse tühja kõhu peale supilusika kookosõli ja loputatakse seda suus 15-20 minutit.

Oma tõhusa mõju tõttu erinevate tervisehädade puhul soovitavad asjatundjad tänapäeval seda turvalise loodusliku vahendina tervise probleemidest üle saamiseks.

Õliga suu loputamine tõmbab igemetest mürke välja ning tugevdab ja kaitseb hambaid, samas ka valgendab ja muudab need super valgeks. Lisaks ennetab see põletikke ja võitleb suuõõnes olevate bakteritega.

Pealegi on see tehnika abiks peavalude, nahaprobleemide, artriidi, astma, põletike, hormonaalsete häirete ja muude vaevuste puhul. See väikese kuluga tervise hooldus toob endaga kaasa hulgaliselt hüvesid, kuid kõrvalnähtusi mitte.

Kui õlidest rääkida, siis soovitame kasutada kookosõli, kuna see on äärmiselt tervislik ja võib võimendada protseduuri kasulikku mõju.

Alljärgnevad on kookosõliga suu loputamise kõige olulisemad kasutegurid su hammaste hoolduses:

  • valgendab hambaid
  • on tervistava mõjuga kogu suuõõnsusele
  • võitleb bakterite ja igemepõletikuga
  • eemaldab hambakatu
  • ennetab hambaauke

Me selgitame veel kogu protseduuri.

Kui sa hommikul üles ärkad, peaks sa loputama suus paar teelusika täit tahket mahe-kookosõli. Lase õlil suus sulada ja hoia seda suus 20 minutit.

Korda seda protseduuri enne iga toidukorda kogu päeva jooksul, kui soovid ravida igemepõletikku või kui sul on tõsised probleemid hammastega.

See on piisav aeg, kui õli saab bakterid ja katu endasse korjata ning keha ei jõua mürke tagasi ringlusesse tõmmata. Siis sülita see välja ja nii eemaldad suust kõik mürgid ja bakterid.

Seejärel loputa suud leige veega ja pese hambaid nagu tavaliselt.

Järgnevas videos on pikem selgitus ja näidis õliga suu loputamise kohta. Video on inglise keeles.

KOMMENTEERI