Elu5-vanurite elutarkused1Ütlus “tarkus tuleb vanusega” on üsna täpne. Asjad, mida õpid tänu oma pikale elukogemusele, õpetavad sulle, kuidas leida tõelist õnne ja näitavad, mis on tõeliselt oluline. Nende inimeste teadmiste hulgast, kes on elanud väga pika ja viljaka elu, võid avastada palju sügavaid tõdesid ja tõeliselt märkimisväärseid tarkuseterasid.

Allolevalt toome ära 18 sügavat tarkust juba sajandi elanud inimestelt.

Kõik, mida pead teadma selleks, et elada õnnelikku elu, leiad siit.

Uus teema Redditis on koostatud noore mehe poolt, kes soovis, et inimesed küsiksid tema101-aastaselt vanaemalt küsimusi elu kohta. Allolevalt mõned tema vastused:

Elu5-vanurite elutarkused5– Mis oleks üks nõuanne, mida sooviksite edasi anda kellelegi, kes on oma kahekümnendates eluaastates?

  1. “Ära kunagi loobu. Oled veel noor ja ees on ootamas rasked ajad. Ära anna alla. Mitte kunagi. “

– Milline on suurim õppetund, mida olete oma elu jooksul õppinud?

2. “Ole aus. Ma ei ole peaaegu kunagi valetanud. Ja kui oled teiste inimestega aus, tuleb see kõik sulle tagasi ja teised on ka sinuga ausad. Vale üleval hoidmisega on nii palju tööd ja sa ei vaja sellist täiendavat stressi. ”

– Mis tahes nõuandeid selle kohta kuidas elada rohkem kui 100 aastaseks?

3. “Kuula alati teist inimest. Sa õpid midagi. Püüa rahulikult istuda ja kuulata, sest sa õpid rohkem kuulates teisi kui rääkides neile, mida tead. ”

– Mis on üks kogemus, mida soovitaksite absoluutselt kõigile, mida nad peaksid vähemalt üks kord oma elu jooksul tegema?

4. “Vaadake nii palju maailma kui võimalik!”

– Kas teil on mis tahes saladusi, mida saaksite jagada tervise teemadel, mis teie arvates võisid aidata teil saavutada sellise pika eluea (toitumine, treening, geneetika jne)?

5. “Tee iga päev lõunauinakuid.”

Autor Bel Kaufman oli 100 aastane, kui ta rääkis Iona kolledžis, millised on õnneliku elu koostisosad. Huumor ja kirg.

Elu5-vanurite elutarkused6. “Huumor on elujõud, viis kuidas elu raskustega toime tulla, ellujäämise viis.”

7. “Ma arvan, et inimesed peavad olema uudishimulikud. Nad peavad olema huvitatud elust väljaspool oma väikeseid isiklikke raskusi ja valusid. Nad peavad olema põnevil uute asjadega tutvumisest, uute inimestega kohtumisest, uute mängude vaatamiseks – lihtsalt kirglikud elu enese järgi. ”

8. “Mind ei huvita, mille järgi kirglikud olete: võib-olla kogute kohvitassi ümbriseid. Aga kui teete seda kirglikult, olete elus. ”

104-aastane dr Shigeaki Hinohara on raamatu „Elada kaua, elada hästi“ autor ja jagas  suurepäraseid nõuandeid elu kohta:

Elu5-vanurite elutarkused49. “Äre ole hullumeelne materiaalsete asjade kokku kuhjamise järele. Pea meeles: sa ei tea, millal sinu aeg on läbi ja sa ei saa kõiki neid asju endaga järgmisesse kohta kaasa võtta.“

10. “Valu on salapärane ja rõõmu tundmine on parim viis seda unustada.”

11. “Minu inspiratsiooniks on Robert Browningi luuletus” Abt Vogler. “Mu isa luges seda mulle kunagi. See julgustab meid elust tegema suurt kunstiteost, mitte sirgeldama väikeseid jooniseid. Luuletuses öeldakse, et tuleb üritada joonistada nii suur ring, et pole võimalik seda oma elu jooksul lõpetada. Kõik, mida näeme, on värav, ülejäänu on väljaspool meie nägemisvälja, kuid see on seal kaugel siiski olemas… ”

Elsa Bailey tähistas oma 100ndat sünnipäeva Colorados suusatamisega. Ta rääkis ABC uudistele paarist asjat, mida ta on elus õppinud, mis on aidanud tal edasi minna.

Elu5-ära võta elu liiga tõsiselt12. “Kui oled positiivne, võid kõik läbi teha hästi. Kui mõtled negatiivselt, süstid sellega oma kehasse mürki. Lihtsalt naerata. Räägitakse, et naer on parim ravim, mis üldse olemas on. ”

13. “Ole aktiivne. Ma teen asju oma moodi, nii nagu suusatamine, kui olen 100 aastane. Keegi teine ei tee nii, isegi kui tal on energiat. Ja ma üritan süüa üsna korralikult, teha treeningut, saada värsket õhku ja päikest. ”

14. “Reisi, kuni oled veel noor ja selleks võimeline. Ära muretse raha pärast, lihtsalt pane see toimima. Kogemused on kordadedes palju väärtuslikumad, kui raha seda eales olema saab. ”

15. “Ainuke kindel asi siin elus on pidev muutus, nii et sa pead õppima seda omaks võtma.”

16. “Ühel päeval mõistad, et sa oled kulutanud liiga palju aega muretsemiseks mitte millegi pärast.”

17. “Ma ei ütle, et peaksid uskuma ühte või teist religiooni või mitte uskuma üht või teist religiooni … Ma lihtsalt ütlen, et peaksid enda jaoks välja selgitama, mida sa usud ja elama selle järgi täielikult.”

18. “Ära võta elu liiga tõsiselt.”

Tõlge: Elu5- Maria-Helena Loik

Allikas: Brightside.me

Fotod: Playbuzz.com, I.huffpost.com, 4.bp.blogspot.com, Scstylecaster.files.wordpress.com, Shutterstock.com

KOMMENTEERI