Elu5-9 valu vaigistavat taime tableti asemel3Kas teadsite, et väikesele valule võib leevendust saada ka ilma tabletita?

Tegelikult just täpselt nii ongi. Mitmeid meile juba tuttavaid taimi kasutades, on võimalik leevendada erinevaid valusid ja hädasid.

Ja mis veelgi parem, need looduslikud valuvaigistid ei sisalda erinevalt ravimitest kahtlaseid lisaaineid.

Niisiis, järgmine kord, väikese valu käes vaeveldes, ei pea kohe kiirustama lähimasse apteeki valuvaigisteid ostma ega tablette neelama. Selle asemel proovige anda võimalus allpool loetletud taimede raviomadustele.

Kõiki nimetatud taimi saab kasvatada ka kodus aknalaual, nii on teie looduslik apteek kogu aeg lähedal.

Elu5-Valu leevendavate ja raviomadustega taimed

1. Aaloe (Aloe vera)

Aaloet`t võib kasutada verevalumite, kriimustuste ja ka päikesepõletuse raviks. Kui soovite seda taime toas kasvatada, veenduge, et hoiate teda päikesepaistelises kohas. Samuti ärge unustage oma ravijat piisavalt tihti kasta, Aaloe taim tahab palju juua.

2. Basiilik (Ocimum basilicum)

Basiilik on suurepärane peavalu leevendaja. Tema raviomaduste kasutamiseks purustage mõned lehed ja hõõruge nendega oma meelekohti. Basiilikut võib kasutada ka väsinud ja valutavate jalgade rahustamiseks. Selleks valage mõned basiilikulehed üle keeva veega, kurnake lehed välja ja leotage oma jalgu selles nn. basiilikutees.

Ka antud taime saab hõlpsasti potis kasvatada. Ja ei tohi unustada, et õied tuleb kohe peale ilmumist ära noppida.Elu5- ravimtaimede toas kasvatamine

3. Lavendel (Lavandula)

Lavender pakub palju enamat, kui lihtsalt meeldivat lõhna. Tal on ka põletikuvastased omadused. Põletikuliste nahahädade ja akne korral purustage käputäis lavendli pealseid, lisage keevasse vette ja peske selle lahusega nägu.

Viga saanud nahapinda võib sama lavendliveega immutatud vatiga ka lihtsalt tupsutada, see aitab kahjustust nahal vähendada või selle isegi kõrvaldada.

Kui soovite lavendlit oma aknalaual kasvatada, siis on teil vaja kerget mulda ja istutuspoti põhja drenaaži.

4. Sidrunmeliss (Melissa officinalis)

Sidrunmeliss on ideaalne tüütute külmavillide ennetamiseks. Tal on viirusevastased ja antispasmoodilised omadused. Sidrunmelissi lehti saab kasutada ka putukate eemal hoidmiseks. Selleks on kõige lihtsam ja kiirem viis hõõruda mõned lehed otse nahale.

Seda taime on tänu tema kiirele kasvule parem kasvatada pigem potis kui aias.

5. Piparmünt (Mentha × piperita)

Piparmündil on mitmeid kasulikke omadusi ja kasutusvõimalusi. Näiteks, võib värsketest lehtedest keeta teed ja kasutada seda kõhupuhituse, ärevuse, kõhukrampide ja närvilisuse vähendamiseks.

Teine võimalus, on rätikut üle oma pea hoides, hingata sisse keedetud piparmünditee auru.

See leevendab ninakõrvalkoobaste põletikku ja nohu.

Piparmünditaim kasvab kiiresti, seepärast on hea istutada ta peenrasse koos potiga.

EcoshLife_Piparmündilehe_ekstrakt6. Petersell (Petroselinum crispum)

Oma immuunsüsteemi toetamiseks söö üks teelusikatäis peterselli päevas. Petersell aitab ka halva hingeõhu vastu. Selleks võtke mõned petersellilehed ja lihtsalt närige neid.

Peterselli kasvatamiseks on tähtis hoida muld pidevalt niiskena.

7. Rosmariin (Rosmarinus officinalis)

Rosmariini tee aitab parandada meeleolu ja leevendab kevadväsimust. Lisaks, aitab ka pohmeluse vastu.

Külmetushaiguste sümptomeid aitab leevendada rosmariini-veinijook. Pange mõned rosmariini lehed ligunema koos vähese koguse punase veini, kaneeli ning nelgiga ja jooge seda leotist väikestes kogustes.

Rosmariini taim tahab kasvamiseks palju päikesevalgust ja selleks koha valimisega peab olema hoolikas.

8. Salvei (Salvia officinalis)

Salvei lehtedest võib keeta puljongit ning kuristada sellega peale lahuse jahtumist. Nii muutub leebemaks kurguvalu ja pehmemaks kare kurk.

Salveile meeldib kasvada kuivas ja liivases pinnases rohke päikesevalguse käes.Elu5-Ravimtaimede aias kasvatamine

9. Tüümian (Thymus vulgaris)

Antud taimel on võimsad antiseptilised ja antioksüdatiivsed omadused. Külmetussümptomite ravimiseks keetke tüümiani teed ja jooge seda enne magamaminekut. Aga, ärge tarvitage seda, kui olete lapseootel.

Tüümiani kasvatamiseks sobib kõige paremini kuiv ja kerge muld.

Elu5- Maria-Helena Loik

Algne artikkel: Healtandlovepage.com 

 

KOMMENTEERI