Elu5- Kaalulangetuse_teekonna_meelespea_vol_3Tegu on kaalulangetuse teekonna kolmanda ja viimase osaga.

Kas ma suudan halba toitumist korvata piisava trenniga?

Liikumine

Treeningu tähtsus on ilmselgelt kõrge ja käib käsikäes toitumisega. Keha vormimisel on toitumisel 70-80% osakaal ja treeningul ainult 20-30% kuid see ei tähenda seda, et regulaarselt treenima ei peaks. Regulaarne treening aitab alandada pingeid, stressi ja haigusnähtusid, kehakaalust rääkimata.

Samas tõstab tähelepanuvõimet, parandab enesetunnet ja und. Need on vaid mõned näited paljudest. Hiljuti kuulutas Oxfordi ülikooli meditsiini haru kehalise aktiivsuse „imeravimiks“ kuna selle rakendamisel väheneb ravimite vajalikkus inimestel märgatavalt.lihastreeneing Lihastreening on üks põhilisemaid, millele võiks  asetada rõhku. Samas ei tähenda, et aeroobset treeningut üldse ei peaks tegema. Kombineerides mõlemaid, saavutad dünaamilise füüsise kuid keskendudes jõule, annad tugeva aluse ükskõik mis kehalisele tegevusele.

Ühtlasi olles tugevalt ülekaaluline, tasuks liigeseid säästa ning jooksmist jms põrutavaid tegevusi esialgu vältida kuniks kaal on piisavalt alanenud. Treenitud lihased kasutavad rohkem energiat (põletades rohkem kaloreid) ja toovad nähtavale soovitud kehakuju.

harjutused töölaua tagaKui füüsis ja kaal lubab, siis soovitan treeningrutiini sisse tuua sprintimise ja intervall treeningu. Näiteks jalutad oma tavalisest kõndimise tempost veidi kiiremini 10 minutit end soojaks ja siis jooksed kiires tempos 30 sekundit, siis taas kõnnid ligikaudu minuti ja siis jälle jooksed kiires tempos 30 sekundit.

Selline kõrge intensiivsusega treening kulutab lihaste energiavarud kiiresti ära, mis tähendab, et maksast võetakse varutud energiat asemele, mille järel vallandatakse rasvadepoost toitained ja tehakse sellest glükogeeni, mis viiakse asenduseks maksa.

treppidest kõndimineLihastreening ja kõrge intensiivsusega aeroobne tegevus annab väga efektiivse tulemuse just rasvapõletuse seisukohalt. Samas jutt ei käi lihtsalt regulaarsest treeningust vaid muutma peaks kogu oma mõttemaailma seoses liikumisega. Kehalisele tegevusele peab erilist tähelepanu pöörama. Iga võimalus, kus sa saad liikuda, on boonus.

Ära kasuta tööl lifte, vaid treppe. Kui sul on tööl paus kasuta seda veidi liigutamiseks ja võimlemiseks. Kui aeg lubab, püüa väljas käies vältida taksosid ja busse. Bussi oodates, ära passi niisama, vaid kõnni järgmisesse peatusse. Meil kõigil on tihe graafik kuid iga lisa samm, mis sa teed, on juba võit. Õhtu lõpuks loeb iga tehtud samm.

stressStress

Stress on koormus meie kehadele, mis peab olema tasakaalus. Liiga vähe ning me ei arene, liiga palju on samuti halb. Toit ja stress on tihedalt üksteisega seotud, mis võivad end võikas nõiaringis üha rohkem probleemsemaks muutuda. Enamjaolt on toitumisprobleemid seotud mingil määral stressiga ja stress tuleneb omakorda suurelt inimsuhetest. Vähenda stressi oma elus ja tõenäoliselt kaovad ka emotsionaalsed ja juhuslikud söömised.

Meil kõigil on mingil määral stress, kuid tihtilugu me ei tegele sellega piisavalt efektiivselt, mille tõttu see vaikselt kuhjub kuni me ei suuda enam selle kogusega toime tulla. Mõtle kriitiliselt läbi oma stressifaktorid.

Kas sul on suhteprobleeme? Tööl on raskusi? Ei maga piisavalt? Lükkad mingit ülesannet edasi? Võta aeg maha ja hakka astuma väikseid kuid läbimõeldud samme, et ükshaaval neid probleeme lahendada. Keegi ei jõua kõigega korraga tegeleda. Eesmärgipärane tegevus, keskendudes ühele asjale korraga, on hea alguspunkt, millest antud teemal lähtuda.

planeeriminePlaneerimine

Kui sul puudub tahtejõud, et keelduda mõnest ahvatlevast „ebatervislikust“ toidust või ei ole piisavalt motivatsiooni minna jalutama või trenni, siis tuleb mängu planeerimine. Planeeri oma päev nii, et sul on oma toidud ja tegemised läbimõeldud.

  • Poodi minnes mõtle juba välja, mis söögid sa kavatsed järgmisel päeval valmistada, ostes komponendid juba ära.
  • Eemalda oma kodust kõik ebatervislikud söögid, muutes nende juhusliku tarbimise raskeks. Varu kappi tervislikke lihtsaid toite, mida saad kiiremal päeval kaasa haarata, vähendades võimalust, et tee pealt kiirtoidu putkast läbi hüppad.
  • Ümbritse end tervist hindavate inimestega. Sotsiaalsetel suhetel on suur mõju sinu käitumisele.
  • Ei ole piisavalt aega? Vaata üle oma tegemised, ehk saad näpistada veidi oma „kvaliteet“ seebikate ajast.
Detox soolepuhastus

Detox soolepuhastus

KiudainedSeedimineKõhukinnisusSoolepuhastus

Vajaliku koguse kiudainete tarbimine igapäevaselt aitab ennetada mitmeid haigusi nagu rasvumist, ärritunud soole sündroomi, südamehaigusi, diabeeti ja neerukivide tekkimist.

Ma propageerin eksperimenteerimist ja huvitavat eluviisi, kuid reaalsus on see, et rutiinne käitumine toob reaalseid tulemusi. Ära jäta oma tervist juhuse hooleks.

Keegi ei tule sind päästma.

Struktureeri oma elu nii, et vundament on paigas ja ülejäänud tuleb juba sujuvamalt. Muuda oma mõtteviisi!

Elu5 – Ragnar Vaiknemets

Pildid: Danu.atomvault.net, Cdn.cnn.com, Media.coindesk.com, Limitlesslyfit.com, Wallpapers.wallhaven.cc, Focusedhealthwellness.com,

KOMMENTEERI